Będzie można zobaczyć bardzo bogatą ofertę naszej biblioteki Discovery. Ulubione programy, jak "Gorączka złota" czy "Złomowisko PL" dla widowni polskiej, ale też tak zwane produkcje oryginalne, które są przygotowane wyłącznie z myślą o widzach, którzy będą na tej platformie - mówiła w środę we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Kasia Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA. Od wtorku serwis discovery+ jest dostępny dla polskich użytkowników.
Od wtorku dla użytkowników pakietu Start VOD na Playerze dostępna jest kolekcja discovery+, serwis streamingowy z największą biblioteką treści non-fiction na świecie. Użytkownicy Playera, w ramach oferty VOD, uzyskują dostęp do ponad dwóch tysięcy godzin produkcji Discovery.
Kasia Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA mówiła w środę w TVN24, że nowa globalna platforma streamingowa zadebiutowała już na kilku rynkach. - W Anglii, Indiach chociażby, natomiast na początku stycznia dojdzie do Stanów Zjednoczonych i od tego czasu także rozpocznie swoją globalną ekspansję. Liczymy, że będziemy na 25 rynkach, jeśli chodzi o rynki globalne w 2021 roku - poinformowała.
Kieli mówiła, że bardzo się cieszy z tego, że akurat Polska jest jednym z pierwszych rynków, na którym zadebiutowało discovery+.
"Z tego punktu widzenia discovery+ jest największą platformą streamingową"
Podkreśliła, że w serwisie streamingowym znajdują się treści non fiction. - Z tego punktu widzenia discovery+ jest absolutnie największym produktem, największą platformą streamingową oferującą tego typu programy na świecie - powiedziała.
- Będzie można zobaczyć bardzo bogatą ofertę naszej biblioteki Discovery. Ulubione programy, jak "Gorączka złota" chociażby czy "Złomowisko PL" dla widowni polskiej, ale też będzie można zobaczyć tak zwane produkcje oryginalne, które są przygotowane tylko i wyłącznie z myślą o widzach, którzy będą na tej platformie - wymieniała prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA.
- W grudniu w Polsce chociażby startujemy z takimi produkcjami jak "Estonia - katastrofa na morzu" [nagrodzona niedawno w Szwecji prestiżową Great Journalist Award - przyp. red.] czy polską produkcją, czyli "Pasją na krawędzi" - dodała.
- Ważne jest, jak to będzie zaprezentowane - podkreśliła. - Tych godzin jest bardzo dużo. W Polsce startujemy z dwoma tysiącami godzin. Dwa tysiące godzin, jeżeli przełożymy to na oglądanie, oznacza, że musielibyśmy non stop oglądać przez sto dni, żeby móc to obejrzeć - mówiła Kasia Kieli.
- Jest to pogrupowane gatunkami i programami, jest bardzo łatwa nawigacja – dodała.
"Wiele, wiele godzin premierowych na kanałach"
Prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA podkreśliła, że discovery+ jest "produktem dodatkowym, komplementarnym do naszej oferty kanałowej". - Kanały są niezwykle dla nas ważne, ważne są dla naszych partnerów. I w kanały tak samo będziemy - albo nawet więcej - inwestowali niż dotychczas - mówiła.
- Globalnie wiele, wiele godzin premierowych na kanałach. Jeżeli chodzi o Polskę to także szykujemy kilkadziesiąt różnych programów premierowych na nowy sezon - dodała.
- Dla nas ambicją jest, żeby na discovery+ była pełna biblioteka programów Discovery i tak zwane discovery+ Originals, czyli programy absolutnie tylko i wyłącznie dedykowane temu serwisowi, ale nasze kanały tak samo będą dostawały premierowe, swoje odcinki - podkreśliła prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA.
Czym jest discovery+
discovery+ to serwis streamingowy z największą biblioteką treści non-fiction na świecie.
W Polsce dostępny jest w pakiecie Start VOD w Playerze. Tam mogą obejrzeć dotychczasowe odcinki swoich ulubionych serii Discovery. Oferta obejmuje łącznie 2000 godzin treści, w tym produkcje własne pod marką discovery+ Originals, przygotowane specjalnie z myślą o widzach korzystających z platformy VOD. Biblioteka serwisu będzie stale wzbogacana o kolejne tytuły.
Wśród materiałów dostępnych w ramach discovery+ są kultowe polskie i zagraniczne serie: "Dzika Alaska", "Gorączka złota", "Złomowisko PL" czy "Operacja: LOT".
W grudniu w discovery+ zadebiutują trzy nowe serie. Będą to dwie globalne produkcje "Estonia - katastrofa na morzu", "Największa tajemnica Mount Everest" oraz przygotowana specjalnie dla polskich widzów "Pasja na krawędzi" z Bartkiem Ostałowskim, jedną z legend polskiej motoryzacji.
"Estonia – katastrofa na morzu
"28 września 1994 r. prom M/S Estonia zatonął w drodze z Tallina do Sztokholmu. W najpoważniejszej katastrofie morskiej w powojennej Europie zginęły 852 osoby. Od chwili tragedii, 26 lat temu, zarówno ci, którzy przeżyli, jak i ci, którzy stracili bliskich, nie ustają w staraniach, by poznać przyczynę zatonięcia. W serialu dokumentalnym "Estonia – katastrofa na morzu" świadkowie zrelacjonują to tragiczne wydarzenie, a najnowsze podwodne odkrycia rzucą światło na nowe fakty w tej sprawie.
"Największa tajemnica Mount Everest"
Błąd historyków a może tylko legenda? Czy pierwszymi podróżnikami, którzy zdobyli Mount Everest, byli faktycznie Edmund Hillary i Tenzing Norgay w latach 50-tych XX wieku? Co, jeśli ktoś dotarł tam przed nimi? W nowym dokumencie "Największa tajemnica Mount Everest" grupa himalaistów pod wodzą Jake'a Nortona – uznanego odkrywcy, podróżnika i filmowca – spróbuje rozwiązać zagadkę George Mallory'ego i Andrew Irvine'a, którzy w 1924 r. zaginęli w trakcie wyprawy na najwyższy szczyt świata. Czy rzeczywiście udało im się dotrzeć na samą górę? A może przegrali walkę z naturą w trakcie podejścia? Odpowiedzi na te pytania może udzielić słynny zaginiony aparat Irvine'a, na którego poszukiwania wyruszą śmiałkowie pod kierownictwem Nortona.
"Pasja na krawędzi"
Bartek Ostałowski to jedna z legend polskiej motoryzacji. Znany drifter przez lata tworzył popularnego vloga, w którym testował wyjątkowe samochody i relacjonował najważniejsze imprezy sportowe. Rozmawiał z gwiazdami motoryzacji, przedstawicielami świata sportu, biznesu, a także zwykłymi ludźmi, którzy zarazili się motoryzacyjną pasją. Jego gośćmi byli już Krzysztof Hołowczyc i Richard Hammond. discovery+ zaprasza na nową odsłonę tej lubianej przez internautów produkcji. W premierowym sezonie widzowie poznają jeszcze lepsze samochody oraz kolejnych wyjątkowych gości. Na fotelu pasażera zasiądą m.in. Radosław Majdan, Gabi Drzewiecka czy Mateusz Gessler.
CZYTAJ WIĘCEJ: Ruszył discovery+. Dostęp do wyjątkowych produkcji Discovery dla użytkowników Playera >>>
Wprowadzenie programów z serwisu discovery+ na Playera jest elementem globalnej strategii firmy, która poszerza i integruje swoją ofertę cyfrową. Równolegle Discovery będzie nadal rozwijać istniejące kanały telewizyjne, inwestując w nowe propozycje programowe. Już na wiosnę stacje należące do TVN Grupa Discovery szykują aż kilkadziesiąt premierowych tytułów.
Źródło: TVN24
Źródło zdjęcia głównego: TVN24