Wpływy Adama Bielana i cena bezpłatnych autostrad. "Czarno na białym" wraca do TVN24

"Czarno na białym"
"Czarno na białym" wraca na antenę TVN24 28 sierpnia

Po wakacyjnej przerwie na antenę TVN24 wraca "Czarno na białym". Premiera 28 sierpnia. Program będzie można oglądać codziennie od poniedziałku do czwartku o godz. 20.30. Wszystkie reportaże zawsze są też dostępne w portalu TVN24 GO – większość z nich będzie można tam obejrzeć przed emisją w telewizji.

W pierwszym odcinku nowego sezonu "Czarno na białym" zobaczymy "Ukryte wpływy", reportaż Łukasza Karusty, Grzegorza Łakomskiego i Roberta Zielińskiego o Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Reporterzy pokazują, jak oficjalny nadzór nad instytucją, która co roku wydaje miliardy złotych z publicznych pieniędzy, przenikał się z nieformalnymi wpływami Adama Bielana i jego współpracowników. Materiał jest już dostępny w TVN24 GO.

Ukryte wpływy
Dowiedz się więcej:

Ukryte wpływy

"Czarno na białym" - co w nowym sezonie

- Ponieważ najważniejszym tematem w najbliższym czasie będzie kampania wyborcza, materiały przygotowywane przez czas wakacji przez naszych reporterów to przede wszystkim rozliczenie władzy z obietnic składanych przed poprzednimi wyborami. Sprawdzimy także stan realizacji rządowych programów oraz przyjrzymy się najważniejszym tematom tej kampanii wyborczej - zapowiada redakcja.

O reportażach "Czarno na białym" zawsze jest głośno. Największym echem w ostatnich miesiącach odbiły się "Siła kłamstwa" Piotra Świerczka i cykl "Bielmo" Marcina Gutowskiego (w tym reportaż "Franciszkańska 3").

Inne ważne cykle to "Do spółki z PiS" Dariusza Kubika i Grzegorza Łakomskiego, materiały Łukasza Frątczaka o kulisach fuzji Orlenu z Lotosem, "Operacja Ziobry" i "Państwo Ziobry" Marty Gordziewicz, reportaże Artura Warcholińskiego o działalności Straży Narodowej i jej lidera Roberta Bąkiewicza czy materiał Piotra Jaconia "Wszystko o moim państwie".

ZOBACZ TEŻ: "Bielmo" - cykl reportaży Marcina Gutowskiego o pedofilii w Kościele katolickim do obejrzenia w TVN24 GO

"Czarno na białym" - nagrody i wyróżnienia

"Czarno na białym" w ubiegłym sezonie śledziło każdego dnia średnio ponad 500 tysięcy widzów. Praca dziennikarzy programu została doceniona wieloma nagrodami i wyróżnieniami.

Piotr Świerczek za "Siłę kłamstwa" dostał Grand Press 2022 w kategorii Dziennikarstwo śledcze. Otrzymał też nagrodę im. Jarosława Ziętary 2023 w kategorii Dziennikarstwo śledcze, nagrodę "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej w kategorii Najlepszy medialny materiał dziennikarski, nagrodę w kategorii Dziennikarstwo śledcze na Gali Dobrego Dziennikarstwa zorganizowanej przez Instytut Dyskursu i Dialogu.

"Niemiecki dylemat" Arkadiusz Wierzuka otrzymał Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego 2023 a "Siła kłamstwa" Piotra Świerczka oraz "Wszystko o moim życiu" Piotra Jaconia zostały zakwalifikowane do pierwszego konkursu reportaży podczas 52. edycji Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie.

"Podlasie: granica światów", reportaż Katarzyny Lazzeri, został nagrodzony na festiwalu Cannes Corporate Media & TV w kategorii Filmy dokumentalne i reportaże: Troski człowieka i problemy społeczne, a Aneta Regulska została nagrodzona Zieloną Gruszką przez krakowski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.

Na World Media Festivals zostały docenione aż trzy materiały: "Bielmo. Otchłań kłamstwa" (złota nagroda w kategorii Dokument dla Marcina Gutowskiego), "Kanada pachnąca cierpieniem. Dzieci nie tego Boga" (złota nagroda w kategorii News dla Marka Osiecimskiego) i  "Siła kłamstwa" (srebrna nagroda w kategorii News dla Piotra Świerczka). 

ZOBACZ TEŻ: Lista redakcji udzielających bezprecedensowego wsparcia. "Siła kłamstwa" na kilkudziesięciu stronach internetowych 

Siła kłamstwa
Dowiedz się więcej:

Siła kłamstwa

Czytaj także: