Czarno na białym

Wszystko o moim państwie

W Polsce nie ma innej drogi. Ich wszystkich czeka sądowy proces. Proces, który muszą wytoczyć swoim rodzicom. Osoby transpłciowe, aby skorygować oznaczenie płci w dokumentach, muszą stanąć na sądowej sali. Reportaż Piotra Jaconia "Wszystko o moim państwie" to wyjątkowy zapis takiego procesu. Procesu, w którym państwo stawia dwoje najbliższych sobie ludzi po przeciwnych stronach; procesu, w którym niedoskonałe prawo walczy z duchem empatii i człowieczeństwa; procesu, który jest kolejną udręką fundowaną przez państwo. Reportaż zaktualizowany 14.02.2024 roku. 

 

Walka Floriana o uzgodnienie płci zakończyła się w lutym 2024 roku. W Sądzie Okręgowym w Poznaniu zapadł wyrok. Sąd uwzględnił powództwo 21-latka w tej sprawie. Proces trwał rok. Czytaj również w portalu tvn24.pl.

 

"Wszystko o moim państwie" to kolejny z cyklu reportaży Piotra Jaconia o problemach, z jakimi borykają się osoby transpłciowe i niebinarne oraz ich bliscy. Zobacz również:

 
 
Gdzie szukać pomocy w trudnych emocjonalnie sytuacjach? Lista kontaktów i organizacji (w tym działających na rzecz osób LGBT+)
 
 
 
31.03.2023
Długość: 43 min