Zespół BTS zawiesza karierę. Muzycy będą angażować się w solowe projekty

Autor:
asty/kab
Źródło:
BBC
Zespół BTS. Wideo archiwalne
Zespół BTS. Wideo archiwalne
Reuters Archive
Reuters ArchiveZespół BTS. Wideo archiwalne

Popularny południowokoreański boysband BTS ogłosił, że zawiesza karierę. Muzycy poinformowali fanów w czasie transmisji telewizyjnej, że będą angażowali się w solowe projekty. - Nie robimy sobie przerwy, ale poświęcimy nasz wolny czas na zbadanie niektórych kierunków - wyjaśniła firma rozrywkowa Hybe, która zarządza zespołem BTS.

Członek zespołu Jimin powiedział, że BTS od pewnego czasu przechodzi "trudny czas". - Próbujemy znaleźć naszą tożsamość, a to wyczerpujący i długi proces - dodał. Informację o zawieszeniu kariery, siedmioosobowy boysband ogłosił w czasie dorocznej kolacji FESTA, na której zespół wspominał i dyskutował o przyszłości. Cała, trwająca ponad godzinę rozmowa została zamieszczona na oficjalnym kanale BTS w serwisie YouTube.

Muzycy BTS będą angażować się w solowe projekty

- Nie robimy sobie przerwy, ale poświęcimy nasz wolny czas na zbadanie niektórych solowych kierunków i pozostaniemy aktywni w różnych formatach - wyjaśniła firma rozrywkowa Hybe, która zarządza zespołem BTS.

Raper RM, jeden z członków BTS, powiedział, że chociaż muzycy osiągnęli dużo jako BTS, poszczególni członkowie zespołu "muszą się rozwijać i dojrzewać jako jednostki". - Zawsze myślałem, że BTS różni się od innych zespołów, ale problem z k-popem jest taki, że fani nie dają czasu na dojrzewanie - dodał.

- Musisz nadal produkować muzykę i ciągle coś robić - zaznaczył. Muzyk dodał, że teraz chce poświęcić swój czas na rozważanie nad przyszłością boysbandu jako grupy muzycznej i jako jednostek.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/kab

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości