TVN24 | Kultura i styl

Ojciec Britney Spears może stracić nadzór nad jej majątkiem. Do sądu trafił wniosek

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
ft
Źródło:
PAP

Prawnik Britney Spears zwrócił się w poniedziałek do kalifornijskiego sądu o odsunięcie ojca piosenkarki od nadzoru nad jej majątkiem. Jamie Spears sprawuje nadzór nad finansami córki od 13 lat. 

Wniosek w tej sprawie nowo zatrudniony adwokat Britney Spears, Mathew Rosengart, złożył do sądu wyższej instancji w Los Angeles. Wystąpił o zastąpienie ojca, Jamiego Spearsa, dyplomowanym księgowym Jasonem Rubinem z firmy Certified Strategies Inc. w Woodland Hills w Kalifornii. Uzasadniał, że jego kandydat jest wykwalifikowanym, profesjonalnym powiernikiem.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Wniosek adwokata obejmuje też prośbę o odwołanie m.in. takich dotychczasowych ustaleń jak prawo do podejmowania decyzji dotyczących opieki zdrowotnej w imieniu piosenkarki. Postuluje upoważnienie Rubina do zatwierdzonych działań związanych między innymi z wykonywaniem, nagrywaniem, filmów czy programów telewizyjnych.

Zgodnie z wnioskiem majątek Britney Spears szacowany jest na ponad 2,7 mln dolarów w aktywach gotówkowych i 56 mln w aktywach niegotówkowych.

Piosenkarka zapowiadała wniesienie oskarżenia przeciwko ojcu w minionym miesiącu. Nazwała jego działania nadużyciem. - Jeśli to nie jest nadużycie, nie wiem, co nim jest. (…) Myślałam, że próbują mnie zabić - mówiła Spears, cytowana przez CNN.

Sprawa Britney Spears

Złożenie dokumentów zbiegło się w poniedziałek z kolejnym przesłuchaniem w sądzie wyższej instancji w Los Angeles w sprawie dotyczącej opieki kuratorskiej nad Spears. Dyskutowano, czy sprawująca osobistą kuratelę nad piosenkarką Jodi Montgomery, powinna otrzymać dodatkowe zabezpieczenie w związku z groźbami śmierci, które - jak twierdzi - otrzymała.

Sędzia Brenda Penny zarządziła, że Montgomery, pozostanie na tym stanowisku do 8 października. Zatwierdziła również rezygnację Bessemer Trust, firmy finansowej, która miała objąć wspólny nadzór nad majątkiem Spears, ale złożyła rezygnację na początku tego miesiąca.

Jak podała CNN, prawnicy stron poprosili o więcej czasu na wynegocjowanie limitu wydatków na dodatkowe zabezpieczenie dla Montgomery. Adwokat Vivian Lee Thoreen zaznaczyła, że Jamie Spears zaaprobował wydanie do 50 tysięcy dolarów miesięcznie na ochronę dla Montgomery, jeśli jego córka wyrazi na to zgodę, pomimo jego początkowych obiekcji.

Kolejne przesłuchanie w sprawie Spears zaplanowano na 29 września.

Autor:ft

Źródło: PAP