Kultura i styl

Kultura i styl

- Zobaczyłam, jak bardzo otwarta jest Rosja, a Rosjanie dbają o ochronę przyrody - powiedziała we Władywostoku kanadyjska aktorka i modelka Pamela Anderson. Gwiazda "Słonecznego patrolu" została zaproszona do udziału we Wschodnim Forum Ekonomicznym. Jak na obrończynię zwierząt przystało, odwiedziła uratowanego lwa z zatoponiego zoo w Ussuryjsku.

Allan Starski, światowej sławy scenograf, pokieruje pracami jury w konkursie głównym tegorocznego festiwalu w Gdyni. Startuje 18 tytułów, wśród nich m.in. walczące o Złote Lwy w Wenecji "11 minut" Jerzego Skolimowskiego, nagrodzone na Berlinale "Body/Ciało" Małgorzaty Szumowskiej, "Demon" Marcina Wrony czy "Noc Walpurgi”, debiut Marcina Bortkiewicza. Festiwal odbędzie się w dniach 14-20 września.

Po spotkaniu Władimira Putina z Dmitrijem Miedwiediewem w Soczi nad Morzem Czarnym dziennikarze zainteresowali się strojem prezydenta. Okazało się, że Putin trenował w spodniach włoskiej firmy Loro Piana, które kosztują ponad 1,4 tys. dol. "Dres, w którym ćwiczył prezydent, okazał się zbyt drogi i niepatriotyczny” – ironizuje białoruski opozycyjny portal Charter97.

Dzisiaj rusza festiwal na weneckiej wyspie Lido. O Złotego Lwa ubiega się aż 21 tytułów, wśród nich "11 minut" Jerzego Skolimowskiego. W jury pod przewodnictwem twórcy "Grawitacji" Alfonsa Cuarona zasiądzie także zdobywca Oscara za "Idę" Paweł Pawlikowski. W sekcji Biennale College-Cinema "Baby Bump" Kuby Czekaja. Festiwal potrwa do 12 września.

Brytyjska policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zamordowanie 38-letniej pianistski Natalii Strelchenko. Kobietą znaleziono martwą w niedzielę w jej domu w Manchesterze.

W wieku 76 lat zmarł Wes Craven, amerykański reżyser i scenarzysta, twórca horrorów, m.in. "Koszmaru z ulicy Wiązów" - podał portal BBC News w nocy z niedzieli na poniedziałek. Filmowiec cierpiał na nowotwór mózgu, zmarł w niedzielę w swoim domu w Los Angeles.

Grzegorz Kajdanowicz kontra Piotr Kraśko, Cezary Pazura kontra Antoni Królikowski, Tomasz Zubilewicz kontra Tomasz Kammel - to będzie starcie telewizyjnych gigantów. Dzisiaj o godz. 17 na murawę wybiegną reprezentacje TVP i TVN. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na rzecz Kliniki Rehabilitacji Instytutu Matki Polki w Łodzi. Gospodarzami spotkania będą Agata Młynarska i Marcin Prokop.

W kinie pokazał już faceta rozwalającego gaśnicą głowę innego, potworną scenę gwałtu, duszę narkomana unoszącą się nad miastem. W rozmowie z tvn24.pl Gaspar Noe nazywa swój nowy film, który miał premierę na festiwalu w Cannes w aurze skandalu "sentymentalnym", "bardzo czułym" i "melancholijnym". Film "LOVE", przeznaczony tylko dla widzów dorosłych, od piątku można obejrzeć w polskich w kinach.

Tomasz Kot gra aktora, niepijącego alkoholika, który dowiaduje się, że zostało mu kilka miesięcy życia. Zamiast wrócić do butelki postanawia zrobić "życiowy remanent". Zaskakujaco pogodny film "Żyć nie umierać" debiutującego reżysera Macieja Migasa jest luźno inspirowany historią zmarłego w 2009 aktora Tadeusza Szymkówa.

Amerykańska gwiazda Miley Cyrus w wywiadzie dla magazynu „Elle” wyznała, że jest "panseksualna". Oznacza to, że płeć w wyborze partnera nie ma dla niej znaczenia. - Jestem gotowa związać z każdą osobą powyżej 18. roku życia, która jest gotowa mnie pokochać - tłumaczy.

Aktorki Gena Rowlands i Debbie Reynolds oraz reżyser, scenarzysta i aktywista Spike Lee odbiorą honorowe Oscary na oddzielnej ceremonii, która odbędzie się w listopadzie tego roku.

57 kostiumów filmowych, sukienka, w której Shirley Temple odbierała dziecięcego Oskara, scenariusze filmów z jej udziałem oraz różne inne pamiątki - oto oferta aukcji organizowanej przez dom aukcyjny Nate'a D. Sandersa. Uczestniczyć w niej można przez internet, a kończy się ona o pierwszej w nocy czasu polskiego. Organizatorzy liczą na to, że zarobią milion dolarów ze sprzedaży przedmiotów należących do najsłynniejszej dziecięcej gwiazdy filmowej.