Kultura i styl

Kultura i styl

Aktor Thomas Gibson, odtwórca roli jednej z kluczowych postaci serialu "Zabójcze umysły", musi pożegnać się rolą. Na planie miało dość do sprzeczki aktora ze scenarzystą, która skończyła się tym, że Gibson miał kopnąć swojego adwersarza - podają amerykańskie media.

Andrzej Seweryn odebrał nagrodę za najlepszą rolę męską w filmie "Ostatnia rodzina" Jana P. Matuszyńskiego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno. Polski aktor wcielił się w postać wybitnego malarza Zdzisława Beksińskiego. W prestiżowej sekcji "Tydzień Krytyki" wygrał natomiast film młodej polskiej reżyser Anny Zameckiej "Komunia". Nagrodę główną zdobył obraz bułgarski "Godless".

Brytyjski piosenkarz Ed Sheeran posądzony o plagiat. Wokaliście zarzucono, że jeden z jego najbardziej popularnych utworów - nagrodzony Grammy "Thinking Out Loud" - jest kopią piosenki Marvina Gaye'a. Materiał programu "Fakty w południe".

- Nigdy wcześniej nie widziałem nic podobnego - stwierdził z zachwytem legendarny niemiecki reżyser, Werner Herzog, który w rozmowie z "The Daily Beast" przeprowadził krótką analizę wideo "Famous" Kanye Westa.

W Drwalewie pod Warszawą trwają już zdjęcia do filmu "Dywizjon 303" w reżyserii Wiesława Saniewskiego. Autorem scenariusza jest inny wybitny reżyser Jerzy Skolimowski oraz Ewa Piaskowska - prywatnie żona filmowca i producentka jego filmów. W głównych rolach, bohaterskich lotników dywizjonu Jana Zumbacha i Witolda Urbanowicza, wystąpią Maciej Zakościelny i Piotr Adamczyk. Film trafi do kin w 2017 roku.

- Tylko od nas zależy, jak będzie wyglądać nasz własny happy end - rzuciła Jennifer Aniston, zirytowana pytaniem reportera o ewentualną ciążę. W najnowszym wywiadzie aktorka żartowała ze swojego wizerunku, wyznając, że nie zależy jej na byciu perfekcyjną ani na kolejnych sukcesach.

- Dotychczas kobieta była uprzedmiotowiona w policyjnym kinie, nosiła teczkę za facetem albo była podawaczem kwestii. W "Pitbullu. Niebezpiecznych kobietach" po raz pierwszy kobiety staną się sprawczyniami wydarzeń - zapowiada reżyser Patryk Vega. Film do kin trafi 11 listopada.

Super Bowl, doroczny finał ligi futbolowej, to w USA nieformalne święto narodowe. Transmisja przyciąga przed telewizory wielomilionową publiczność. Według amerykańskich mediów, jedną z gwiazd koncertu w przerwie meczu na stadionie w Houston może być Adele.