Na tę wiadomość czekali fani filmowej serii opartej na prozie Suzanne Collins. W studiu Lionsgate ruszyły prace nad prequelem sagi, którego bohaterem będzie młody Coriolanus Snow. Za kamerą ponownie stanie Francis Lawrence.
Bohaterem najnowszej książki Suzanne Collins "The Ballad of Songbirds And Snakes" jest 18-letni Coriolanus Snow, na długo przed tym, jak został prezydentem Panem. Powieść trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych 19 maja, a w Polsce ukaże się w połowie czerwca. Scenariusz na potrzeby filmu przygotowuje Michael Arndt, zdobywca Oscara za pamiętną "Małą Miss". Zapewnia, że warto było czekać na książkę Collins, której zamierza być wierny.
Za kamerą stanie ponownie Francis Lawrence, twórca trzech części sagi (2, 3 i 4). Chronologicznie pierwszą, z 2012 roku, wyreżyserował Gary Ross. Kto zagra młodego Coriolanusa Snowa, na razie nie wiadomo. W rolę wiekowego prezydenta Panem wcielał się Donald Sutherland.
Gdy prezydent Panem był młodzieńcem
Fabuła nowej opowieści rozgrywa się kilkadziesiąt lat przed wydarzeniami z pierwszej książki i filmu sagi. Opowiada o losach prezydenta Snowa z czasów, kiedy był jeszcze studentem. Coriolanus Snow w prequelu bierze udział w projekcie, w ramach którego staje się mentorem 10. Głodowych Igrzysk. To jego wielka szansa na poprawienie sytuacji swojej rodziny. Opiekuje się dziewczynką z Dystryktu 12, czyli najgorszego spośród wszystkich, co uznaje za upokorzenie.
Twórcy filmu nie zdradzają na razie żadnych szczegółów obsadowych, ale fani liczą na to, że "zakręcą akcją" na tyle mocno, iż dotychczasowa gwiazda czterech filmów serii, Jennifer Lawrence, pojawi się również w piątym.
Rekordowe trzy miliardy dolarów
Akcja sagi Suzanne Collins rozgrywa się w totalitarnym świecie rządzonym przez elitę zamieszkującą Capitol. Co roku odbywają się tam brutalne igrzyska, w których udział biorą przedstawiciele 12 dystryktów (po parze chłopiec/dziewczynka w wieku 12-18 lat). Są one zorganizowane jako forma represji wobec mieszkańców, którzy zbuntowali się przeciwko władzy Capitolu.
Cztery filmy osnute wokół tytułowych "Igrzysk śmierci" stanowią największy cykl kasowy wytwórni Lionsgate. Ekranizacje powieści Collins zarobiły w kinach na całym świecie ponad 3 miliardy dolarów.
Źródło: IndieWire, tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: Forum Film Poland