Kraków

Zalało wjazd na lotnisko w Balicach. Jutro ląduje tam papież

Kraków

Zalany wjazd na lotnisko, auta w wodzie
Kontakt 24Zalany został parking na lotnisku w Balicach

W wyniku burzy, która przeszła nad Krakowem, zalany został parking przy lotnisku w Balicach. W środę w porcie wylądować ma papież Franciszek. Pierwsze informacje o zalaniu i video otrzymaliśmy na Kontakt 24. Jak informują strażacy, wodę udało się już wypompować.

Nawałnica przeszła nad Krakowem tuż po godz. 15. Służby zostały zaalarmowane, że zalany został parking wielopoziomowy na lotnisku w Balicach.

- Woda wdarła się na parking. Na miejscu prowadzone są nasze działania – informował Sebastian Woźniak z małopolskiej straży pożarnej.

Jutro ląduje papież

Jak powiedziała nam rzecznik lotniska, Monika Pabisek, obsługa planowanych lotów musiała zostać tymczasowo wstrzymana. – To jednak nie ze względu na zalanie, a bliskość burzy – podkreślała i dodała, że ruch samolotów na lotnisku został już przywrócony.

Przed godz. 18 strażacy poinformowali, że na parkingu znajdowało się 150 pojazdów, żaden z nich nie został uszkodzony. Udało się też wypompować wodę, która zgromadziła się na parkingu.

Na miejscu pracowały 4 zastępy straży pożarnej.

W środę o godz. 16. w Balicach wylądować ma papież Franciszek, który przylatuje do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Pabisek zapewnia, że wtorkowe utrudnienia w żaden sposób nie wpłyną na przylot głowy Kościoła katolickiego.

Zalany został parking na lotnisku w Balicach
Zalany został parking na lotnisku w BalicachMateusz | Kontakt 24
Filmik przestawiający zalany wyjazd z lotniska w Krakowie dostaliśmy na Kontakt24
Filmik przestawiający zalany wyjazd z lotniska w Krakowie dostaliśmy na Kontakt24Kamila | Kontakt24 /

Autor: mmw/ec / Źródło: TVN2 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24 | Mateusz

Pozostałe wiadomości