"Ładnie, chłodno i czasem spadnie deszcz". Turyści z krajów arabskich pokochali Zakopane

Źródło:
tvn24.pl, "Polska i Świat"
Wypoczynek w Zakopanem atrakcją dla gości z Bliskiego Wschodu
Wypoczynek w Zakopanem atrakcją dla gości z Bliskiego WschoduTVN24
wideo 2/3
Wypoczynek w Zakopanem atrakcją dla gości z Bliskiego WschoduTVN24

Tak wielu turystów z Bliskiego Wschodu jeszcze nie mieliśmy - przyznaje Beata, właścicielka pensjonatu w Zakopanem. Wtóruje jej Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, który mówi, że najpopularniejsza w Polsce miejscowość górska zbiera efekty marketingu szeptanego. - Najpierw trafiali do nas najbogatsi Arabowie, potem średnio zamożni. A teraz mamy nawet gości bardzo młodych i średnio zamożnych - z jedną żoną i jednym dzieckiem - opowiada. 

- Najwięcej gości z krajów arabskich jest na Krupówkach, Gubałówce czy Kasprowym. Rzadziej można ich spotkać na szlaku. Lubią miejsca, gdzie łatwo się dostać - opowiada Marcin Szkodziński. Jest operatorem TVN24, mieszka w Zakopanem. Jak mówi, na rosnącą liczbę gości z krajów arabskich przyjeżdżających wypoczywać w mieście zwrócił uwagę już kilka lat temu. Trend przerwała pandemia COVID-19, ale teraz powrócił z dużą mocą.

- Korzystają z naszych atrakcji, ale strasznie lubią się targować. Lubią przyjechać na krótki pobyt, zazwyczaj wybierają miejsca, w których mogą sami gotować - dodaje Szkodziński. 

ZakopaneShutterstock

Trochę inaczej

Pani Beata, właścicielka pensjonatu przy Drodze do Daniela, ma podobne obserwacje. - Ten rok jest chyba rekordowy. U mnie nocują przede wszystkim Polacy, ale znajomi, którzy mają nieco bardziej luksusowe noclegi, nie narzekają - podkreśla rozmówczyni tvn24.pl. 

Wskazuje, że goście z Bliskiego Wschodu jeszcze niedawno szokowali miejscowych hotelarzy.

Czytaj też: Wakacje nad morzem i w górach w cieniu drożyzny. Wyjeżdżamy na krócej, sami gotujemy

- Brali pokój czteroosobowy i nocowali po dziewięć osób. Najpierw budziło to oburzenie, bo niektórym wydawało się, że to sposób na oszczędność. Potem jednak szybko okazało się, że tu nie chodzi o ekonomię, tylko kulturę podróżowania. Nasi goście bardzo lubią być w grupie - mówi.

Zuzanna pracuje w modnej zakopiańskiej restauracji. W jednej części serwowane są tradycyjne góralskie dania, w drugiej części jest kuchnia włoska. 

- Wieczorami więcej mamy gości z krajów arabskich niż z Polski - mówi kelnerka. Dodaje jednak, że goście z zagranicy dają niższe napiwki niż Polacy i są nieco bardziej wymagający dla obsługi.

Wakacje w Zakopanem coraz droższe
Wakacje w Zakopanem coraz droższeTVN24

- Nie chodzi o barierę językową, bo pod tym względem całe Zakopane sobie radzi wspaniale. Bardziej chodzi o ciągłe pytania o dania, których nie mamy w karcie. Chcieliby zjeść jak w domu. Staramy się sprostać wymaganiom, ale nie zawsze możemy - przyznaje przedstawicielka zakopiańskiej gastronomii. 

Jest deszcz, bywa i śnieg

"Tygodnik Podhalański" pod koniec lipca przeprowadził ankietę wśród turystów z krajów arabskich. Pytani o to, dlaczego pojawili się pod Giewontem, najczęściej odpowiadali, że w Zakopanem jest "ładnie, chłodniej i czasem pada deszcz". 

Na Krupówkach ekipa TVN24 spotkała między innymi Jusifa, turystę z Dubaju. Jak podkreśla, dla niego i jego rodziny to prawdopodobnie nie ostatnia wizyta pod Giewontem. - To pierwszy raz dla mnie, a moja rodzina jest po raz drugi. Na pewno wrócimy, może w zimie, bo u nas nie ma śniegu, więc chcemy się nim nacieszyć - zapowiada Jusif.

Mohammed - również pochodzący z Dubaju - jest w stolicy polskich gór dopiero drugi dzień. Zwraca uwagę na to, że czuje się bardzo bezpiecznie, a ludzie są bardzo mili. - Ceny? Normalne - odpowiada. Na duże poczucie bezpieczeństwa uwagę zwraca też kolejny turysta ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Ahmed.

Awaad Alghreeb z Kuwejtu przejechał wraz z przyjaciółmi do Polski samochodem. Pokonał ponad cztery tysiące kilometrów. - Wszystko jest tu dobre, to piękny kraj. To pierwszy kraj, do którego wrócę, jak tylko będę miał czas - podkreśla.

Ilu turystów z arabskich krajów myśli podobnie? Z danych Polskiej Organizacji Turystycznej wynika, że już w 2017 roku Polskę odwiedziło ponad 30 tysięcy gości z Bliskiego Wschodu. Ta liczba rosła aż do pandemii choroby COVID-19, teraz obserwujemy odbicie. Dwa lata temu turystów było nieco ponad 10 tysięcy.

Turyści z Bliskiego Wschodu, którzy przyjechali do Polski w ostatnich latachPolska Organizacja Turystyczna

Krakowski rykoszet

Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", która jako pierwsza zwróciła uwagę na eksplozję zainteresowania arabskich turystów pobytem pod Giewontem, nazwał Zakopane "nowym Disneylandem". 

- Przyjeżdżają do nas ludzie skuszeni marketingiem szeptanym. On ma miejsce tylko wtedy, kiedy za reklamą stoi bardzo wysoka jakość, a my tę jakość po prostu mamy - mówi nam Wagner. 

Opowiada, że wzrost liczby turystów z Bliskiego Wschodu Izba obserwuje już od 2016 roku. - Nie mamy zdiagnozowanego, z których krajów najczęściej są nasi goście - mówi. I dodaje, że wśród turystów są m.in. przyjezdni z Kataru, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej i Kuwejtu. - Najpierw było zdziwienie wśród naszych przedsiębiorców, potem nastąpiła autodiagnoza i adaptacja. Dzisiaj mamy w Zakopanem restauracje, które nie tylko serwują dania hallal, ale też mają karty w języku arabskim - podkreśla Wagner. 

Jak to się jednak stało, że stolica polskich gór zwróciła na siebie uwagę arabskich turystów? Karol Wagner twierdzi, że jest to "krakowski rykoszet". - Do Krakowa od dawna zjeżdżają turyści z całego świata. Arabowie przyjeżdżają na dłuższe pobyty. Goście szukali sobie atrakcji, stąd było duże zainteresowanie Wieliczką czy Oświęcimiem. W końcu przyszła kolej na Zakopane - wyjaśnia przedstawiciel Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

- Goście z krajów arabskich zachwycili się kulturą Zakopanego. Podkreślają, że jest żywa i prawdziwa, czego nie można już powiedzieć o kurortach w wielu krajach Europy Zachodniej. Podoba się im nasza muzyka, stroje ludowe i gościnność - opisuje Wagner. 

Coraz taniej

Przedstawiciel Tatrzańskiej Izby Gospodarczej podkreśla, że obecność turystów uzależniona jest od siatki połączeń lotniczych. - Najpierw połączeń było mało, a bilety były drogie. Odwiedzali nas tylko najbogatsi. Potem liczba połączeń się zwiększyła, a na Krupówkach byli już nie tylko bardzo bogaci, ale też "tylko" zamożni. Obecnie jesteśmy już w sytuacji, kiedy na urlop pod Giewontem stać młodych Arabów, którzy przyjeżdżają z jedną żoną i dzieckiem. W ich kulturze to ludzie na dorobku - podkreśla rozmówca tvn24.pl.

Pytany o to, czy wzrost liczby zagranicznych turystów powetuje miejscowym przedsiębiorcom straty związane z nieco bardziej ekonomicznym podróżowaniem Polaków (którzy oszczędzają pieniądze przez szalejącą inflację), Wagner mówi, że tak - ale tylko częściowo. 

- Miejsca, w których pojawiają się arabscy goście, to jednocześnie miejsca, które odwiedzają zamożni Polacy. A oni nie zaprzestali podróżowania - mówi Wagner. A w magazynie "Polska i Świat" wyjaśnia różnice między turystami z krajów arabskich, a tymi z Polski. - Ten gość dociera na Podhale w dużych grupach, kilkunastoosobowe rodziny, zostaje na dłuższe terminy niż turysta z Polski, konsumuje dużo więcej niż przeciętny turysta z Polski - wylicza.

Ilu gości z krajów arabskich w tym sezonie pojawi się w Zakopanem? Wagner nie chce zgadywać, chociaż podejrzewa, że może być to rekord. - Na razie wróżymy z fusów. Musimy poczekać na dane statystyczne, które zostaną przygotowane już po sezonie - kończy rozmówca tvn24.pl. 

Autorka/Autor:bż/ tam

Źródło: tvn24.pl, "Polska i Świat"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Rosja nadal zarabia miliardy euro, sprzedając swoje towary w Europie. Oczywiście nie sama, robi to rękami innych krajów. Materiał Łukasza Łubiana z magazynu "Polska i Świat".

"Krwawa brzoza" zalewa Europę. Polska głównym odbiorcą

"Krwawa brzoza" zalewa Europę. Polska głównym odbiorcą

Źródło:
TVN24

Eksplozję w budynku na luksusowym osiedlu w Moskwie Ałyje Parusa mógł przeprowadzić zamachowiec samobójca - podała rosyjska państwowa agencja TASS, powołując się na własne źródła. W jej wyniku zginął poszukiwany przez Ukrainę znany doniecki separatysta Armen Sarkisjan, szef federacji bokserskiej samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej i twórca batalionu walczącego z siłami ukraińskimi w Donbasie.

Tatuaż na goleni, zamachowiec samobójca. Poszukiwany separatysta nie żyje, motywów "jest kilka"

Tatuaż na goleni, zamachowiec samobójca. Poszukiwany separatysta nie żyje, motywów "jest kilka"

Źródło:
TASS, Kommiersant, REN TV, Interfax, tvn24.pl

Prezydent Donald Trump po rozmowie z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu powiedział, że Stany Zjednoczone "przejmą kontrolę nad Strefą Gazy". Zapowiedział, że Ameryka zrówna ten teren z ziemią i stworzy tam "nieograniczoną liczbę miejsc pracy". Pytany o to, czy wyśle do Gazy amerykańskich żołnierzy, dodał, że "zrobi to, co konieczne".

Trump: USA przejmą kontrolę nad Strefą Gazy

Trump: USA przejmą kontrolę nad Strefą Gazy

Źródło:
PAP

Ogromna bryła lodu spadła na dach jednego z domów w północno-wschodniej Florydzie. W wyniku zderzenia w metalowej strukturze powstała sporych rozmiarów dziura, na szczęście nikt nie został ranny. Służby podejrzewają, że lód mógł oderwać się od lecącego samolotu. Sprawę bada amerykańska Federalna Agencja Lotnictwa.

Z nieba spadła bryła lodu. W dachu powstała spora dziura

Z nieba spadła bryła lodu. W dachu powstała spora dziura

Źródło:
CNN, FOX Weather

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej jest bardzo ważnym wymiarem polskich działań rozwojowych. Mam nadzieję i jestem pewna po prostu, że polityki regionalnej nikt nie będzie w Polsce likwidował - oświadczyła w "Jeden na jeden" w TVN24 szefowa tego resortu, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Odniosła się w ten sposób do zapowiedzi premiera o restrukturyzacji rządu.

Pełczyńska-Nałęcz o zapowiedzi premiera: Nie mam żadnych lęków. Wiem, co robię

Pełczyńska-Nałęcz o zapowiedzi premiera: Nie mam żadnych lęków. Wiem, co robię

Źródło:
TVN24
W szkołach zrobiło się "normalnie". I to niekoniecznie jest dobre

W szkołach zrobiło się "normalnie". I to niekoniecznie jest dobre

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Na świecie mnożą się przykłady miast, które w najróżniejszy sposób próbują poradzić sobie z problemem nadmiernej turystyki. Niedawno do tej listy dołączyło japońskie Otaru, położone na zachodnim wybrzeżu wyspy Hokaido. Aby przywołać kłopotliwych turystów do porządku, lokalne władze zaangażowały do pomocy ochroniarzy.

Miasto wynajęło ochroniarzy, by przywołać turystów do porządku

Miasto wynajęło ochroniarzy, by przywołać turystów do porządku

Źródło:
PAP

Policjanci z Łęcznej (województwo lubelskie) zatrzymali dwóch kłusowników - ojca i syna. Mężczyźni weszli w posiadanie tuszy i trofeum łosia oraz innej dzikiej zwierzyny. Podczas przeszukania ich miejsca zamieszkania mundurowi odnaleźli również zastrzeloną wydrę oraz zabezpieczyli broń i tysiąc sztuk amunicji. 64- i 35-latek będą tłumaczyć się przed sądem.

Tusze zwierząt, broń i amunicja. Policja zatrzymała kłusowników - ojca i syna

Tusze zwierząt, broń i amunicja. Policja zatrzymała kłusowników - ojca i syna

Źródło:
tvn24.pl

1077 dni temu rozpoczęła się inwazja zbrojna Rosji na Ukrainę. W wojnie z Rosją zginęło 45 tysięcy żołnierzy, a 390 tysięcy zostało rannych - ujawnił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. W ciągu ostatniej doby na froncie doszło do 80 starć bojowych - przekazał sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych. - Prowadzimy rozmowy z Rosjanami i Ukraińcami i mam nadzieję, że zrobimy coś, co wyrasta ponad wszystko - oznajmił z kolei prezydent USA Donald Trump podczas konferencji z izraelskim premierem Benjaminem Netanjahu. Oto, co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby.

Zełenski ujawnia, ilu żołnierzy straciła w wojnie Ukraina

Zełenski ujawnia, ilu żołnierzy straciła w wojnie Ukraina

Źródło:
PAP, NV, Suspilne, tvn24.pl

Nieznany sprawca ostrzelał miejski autobus na warszawskim Mokotowie. Policja informuje, że użył "przedmiotu przypominającego broń". Mężczyzna jest poszukiwany.

"Oddał trzy strzały". Miejski autobus ostrzelany na Mokotowie

"Oddał trzy strzały". Miejski autobus ostrzelany na Mokotowie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Największą grupą pracujących obcokrajowców w Polsce nadal są Ukraińcy, ale ich udział stopniowo maleje. W ostatnich latach niemal 50-krotnie wzrosła natomiast liczba Kolumbijczyków, których pracodawcy cenią za elastyczność adaptacyjną i dobrą znajomość języka angielskiego - wynika z raportu Smart Solutions.

Chcą pracować w Polsce. Skokowy wzrost obywateli jednego kraju

Chcą pracować w Polsce. Skokowy wzrost obywateli jednego kraju

Źródło:
PAP

Prezydentka Meksyku Claudia Sheinbaum ogłosiła, że jej kraj rozpoczął operację rozmieszczania przy granicy z USA dziesięciu tysięcy żołnierzy i żandarmów. Wyjaśniła, że zgodnie z umową pomiędzy obu krajami mają powstrzymać przemyt fentanylu i nielegalną migrację.

Meksyk rozmieszcza żołnierzy na granicy z USA. Mają powstrzymać przemyt

Meksyk rozmieszcza żołnierzy na granicy z USA. Mają powstrzymać przemyt

Źródło:
PAP

Ze wstępnego raportu opublikowanego we wtorek na stronie internetowej rządu Kazachstanu wynika, że azerski samolot pasażerski, który rozbił się w grudniu po przekierowaniu z Rosji do Kazachstanu, został uszkodzony "prawdopodobnie przez obiekty zewnętrzne".

Raport: azerski samolot prawdopodobne uszkodzony przez obiekty zewnętrzne

Raport: azerski samolot prawdopodobne uszkodzony przez obiekty zewnętrzne

Źródło:
PAP

Premier Grenlandii Mute Egede zaproponował, aby 11 marca odbyły się wybory parlamentarne na wyspie, która ma status autonomicznego terytorium Danii. Zaznaczył, że Grenlandia przechodzi "trudny czas".

"Jako kraj przechodzimy przez bezprecedensowy i trudny czas". Premier Grenlandii zaproponował termin wyborów

"Jako kraj przechodzimy przez bezprecedensowy i trudny czas". Premier Grenlandii zaproponował termin wyborów

Źródło:
PAP

Rak piersi to najczęściej diagnozowany nowotwór u kobiet - wynika z krajowego rejestru tej choroby. Okazuje się jednak, że to rak płuca jest pierwszą nowotworową przyczyną zgonów u kobiet. Materiał magazynu "Polska i Świat". Całe wydanie dostępne w TVN24 GO.

"To rak płuca jest pierwszą nowotworową przyczyną zgonów u kobiet, a nie rak piersi"

"To rak płuca jest pierwszą nowotworową przyczyną zgonów u kobiet, a nie rak piersi"

Źródło:
TVN24

W środę kończy się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Ekonomiści spodziewają się, że RPP pozostawi stopy na niezmienionym poziomie. Ekspert Banku Pekao Piotr Bartkiewicz ocenia, że do pierwszej obniżki dojdzie po wakacjach.

RPP zdecyduje w sprawie stóp procentowych

RPP zdecyduje w sprawie stóp procentowych

Źródło:
PAP

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali 37-latka w mieszkaniu na Woli. Mężczyzna podejrzany jest o posiadanie blisko 25 kilogramów narkotyków o łącznej wartości blisko dziewięciu milionów złotych. Grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

25 kilogramów narkotyków w mieszkaniu. Były warte blisko dziewięć milionów złotych

25 kilogramów narkotyków w mieszkaniu. Były warte blisko dziewięć milionów złotych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Premier Donald Tusk poinformował, że po wyborach prezydenckich zostanie przedstawiony projekt rekonstrukcji rządu. - To będzie zmiana systemowa, będzie mniej ministrów, rząd będzie jednym z najmniejszych w Europie - stwierdził szef rządu. Do zapowiedzi premiera w "Faktach po Faktach" odniósł się lider Polski 2050 Szymon Hołownia. - Nie będzie żadnej zmiany w tym rządzie bez naszej zgody - podkreślił.

Tusk zapowiada "jeden z najmniejszych rządów w Europie". Hołownia: nie wiedziałem

Tusk zapowiada "jeden z najmniejszych rządów w Europie". Hołownia: nie wiedziałem

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

- Pomoc dla Rafako jest wciąż możliwa, trwają w tej sprawie rozmowy - poinformował minister aktywów państwowych Jakub Jaworowski. Sąd Rejonowy w Gliwicach wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości spółki w grudniu ubiegłego roku.

Upadłość Rafako. "Pomoc jest wciąż możliwa"

Upadłość Rafako. "Pomoc jest wciąż możliwa"

Źródło:
PAP

We wtorek późnym wieczorem w tunelu przed stacją Bielsko-Biała Główna wykoleił się pociąg osobowy, kóry jechał ze Zwardonia do Katowic. Bartłomiej Wnuk, rzecznik regionalnego przewoźnika Kolei Śląskich, przekazał, że nikomu nic się nie stało.

Pociąg wykoleił się tuż przed stacją Bielsko-Biała Główna 

Pociąg wykoleił się tuż przed stacją Bielsko-Biała Główna 

Źródło:
PAP

Lidl wycofuje ze sprzedaży precle w czekoladzie mlecznej i deserowej. Apeluje także o zwrot zakupionych produktów - informuje Główny Inspektorat Sanitarny. Produkt można zwrócić w każdym sklepie sieci bez konieczności okazywania paragonu.

Duża sieć wycofuje produkt. "Może spowodować uczucie pieczenia"

Duża sieć wycofuje produkt. "Może spowodować uczucie pieczenia"

Źródło:
tvn24.pl

Do Finlandii dotarła fala mrozu. W nocy z poniedziałku na wtorek w Laponii odnotowano najniższą temperaturę w obecnym sezonie zimowym. Termometry w północnym regionie tego kraju pokazały -39,6 stopnia Celsjusza.

Prawie 40 stopni mrozu. Tak zimno jeszcze nie było

Prawie 40 stopni mrozu. Tak zimno jeszcze nie było

Źródło:
PAP, Yle, hs.fi

Zespół CSIRT NASK zaobserwował kampanię wiadomości e-mail, podszywających się pod Pekao. Oszuści wysyłają wiadomości, które rzekomo pochodzą od zespołu wsparcia banku.

Masz konto w tym banku? Uważaj na takie e-maile

Masz konto w tym banku? Uważaj na takie e-maile

Źródło:
tvn24.pl

Zmiany klimatu sprawiają, że nasza planeta staje się coraz bardziej niegościnna dla wielu gatunków zwierząt, ale nie dla szczurów. Populacja tych gryzoni ma się znakomicie, ich liczebność stale rośnie w dużych miastach i nic nie wskazuje na to, że ma się to zmienić. Międzynarodowy zespół naukowców odkrył, dlaczego tak się dzieje.

Liczba szczurów gwałtownie rośnie. Będzie tylko gorzej

Liczba szczurów gwałtownie rośnie. Będzie tylko gorzej

Źródło:
livescience.com, Science

Niezwykle intensywne opady śniegu sparaliżowały część Japonii. W wielu miastach w zachodniej i północnej części kraju pokrywa śnieżna sięga kilkudziesięciu centymetrów, a w niektórych miejscach wynosi ponad metr. Z powodu trudnych warunków atmosferycznych na całej wyspie Hokkaido zamknięto blisko 400 szkół.

Spadło 120 cm śniegu, zamknięto kilkaset szkół

Spadło 120 cm śniegu, zamknięto kilkaset szkół

Aktualizacja:
Źródło:
ENEX, The Japan Times, NHK, Weathernews, PAP
Koniec dochodzenia w sprawie Jana Malickiego. Prokuratura podjęła decyzję

Koniec dochodzenia w sprawie Jana Malickiego. Prokuratura podjęła decyzję

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Rośnie odsetek osób, u których diagnozowany jest rak płuc, a które nigdy nie paliły papierosów - informuje Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem. Według ekspertów winne może być zanieczyszczenie powietrza.

Coraz więcej przypadków raka płuc wśród niepalących. Naukowcy wskazują przyczynę

Coraz więcej przypadków raka płuc wśród niepalących. Naukowcy wskazują przyczynę

Źródło:
Guardian, zwrotnikraka.pl, tvn24.pl

Sebastian Klauziński z tvn24.pl oraz Tomasz Patora i Joanna Pęcherska-Fiałek z "Uwaga!" TVN są w gronie nominowanych do głównej Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. To jedna z najważniejszych nagród przyznawanych za materiały dziennikarskie. Nominację w kategorii "Dziennikarz dla planety" zdobyła Magda Łucyan z TVN/TVN24.

Dziennikarze TVN i tvn24.pl nominowani do Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego

Dziennikarze TVN i tvn24.pl nominowani do Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego

Źródło:
Eurozet

We wtorkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. Kumulacja rośnie do 320 milionów złotych. W Polsce odnotowano wygraną w wysokości prawie 800 tysięcy złotych. Oto liczby, które wylosowano 4 lutego 2025 roku.

Duża wygrana w Eurojackpot w Polsce

Duża wygrana w Eurojackpot w Polsce

Źródło:
tvn24.pl