TVN24 | Kraków

Wybuch w zakładach zbrojeniowych. Śledztwo prokuratury

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/
tam
Źródło:
PAP, TVN24
Wybuch w zakładzie zbrojeniowym
Wybuch w zakładzie zbrojeniowymTVN24
wideo 2/4
TVN24Wybuch w zakładzie zbrojeniowym

Trwa śledztwo prokuratury w sprawie wybuchu w zakładach zbrojeniowych Mesko w Skarżysku-Kamiennej (woj. świętokrzyskie). W wyniku eksplozji zginęła 41-letnia pracownica firmy. Kobieta przenosiła pudełka z elementami amunicji.

Do wybuchu doszło 8 września. - To miejsce, w którym teoretycznie nie powinno się już nic stać. To jest dla nas niezrozumiałe. To wielka tragedia, jesteśmy w szoku - mówił wówczas Stanisław Głowacki, przewodniczący NSZZ "Solidarność" w zakładach zbrojeniowych Mesko.

Znane są wyniki sekcji zwłok ofiary. Jak podała prokuratura, 41-latka zginęła na miejscu.

- Poszkodowana doznała licznych obrażeń wielonarządowych, wynikających z eksplozji i oddziaływania spłonek - przekazuje Tomasz Rurarz, szef skarżyskiej prokuratury.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Powołają biegłego z zakresu BHP

Bezpośrednio po zdarzeniu przeprowadzono oględziny miejsca wypadku. Zabezpieczana jest dokumentacja. Prokuratura zamierza powołać biegłego z zakresu BHP.

- Biegły pomoże nam określić charakter zdarzenia, czy doszło do nieszczęśliwego wypadku, czy do tej eksplozji przyczyniło się niewłaściwie zachowanie pokrzywdzonej, czy też zawiniły osoby trzecie, w szczególności organizujące jej pracę lub osoby, które powinny ją do tej pracy przygotować – wyjaśnił prokurator.

Okoliczności wypadku bada także komisja powołana przez Mesko oraz Państwowa Inspekcja Pracy. Kontrolę zewnętrzną zapowiada także Ministerstwo Obrony Narodowej. 

Autor:wini/ tam

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości