Zaatakował ją na ulicy, zadając kilka ciosów nożem. Kobiety nie udało się uratować

Autor:
pop
Źródło:
TVN24/Policja w Rzeszowie
Podejrzany o zabójstwo trafił do aresztu
Podejrzany o zabójstwo trafił do aresztuPolicja w Rzeszowie
wideo 2/7
Policja w RzeszowiePodejrzany o zabójstwo trafił do aresztu

Na ulicy zaatakował kobietę, zadając jej kilka ciosów nożem. Nie przeżyła. Policjanci zatrzymali podejrzanego. To znajomy ofiary. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu dożywocie.

W piątek przed godz. 7 rano, policjanci zostali zawiadomieni, że przed blokiem przy ulicy Czudeckiej w Rzeszowie, kobieta wzywa pomocy i może być ranna. Przed blokiem zauważyli kobietę, która miała rany kłute klatki piersiowej. Mimo udzielonej pomocy, życia 47-latki nie udało się uratować.

Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą i technika kryminalistyki. Funkcjonariusze, pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Podczas oględzin odnaleźli nóż, którym mógł się posłużyć napastnik. Prokurator zabezpieczył ciało zmarłej do badań sekcyjnych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO>>>

Uciekając spowodował dwie kolizje

Policjanci ustalili, że mężczyzna mogący mieć związek z tym zdarzeniem, odjechał z miejsca samochodem marki Audi. Rozpoczęto jego poszukiwania. Okazało się, że uciekając spowodował dwie kolizje. Na skrzyżowaniu ul. Błogosławionej Karoliny i Strzyżowskiej zderzył się z kierującym kią. Nie zatrzymał się i odjechał. Na skrzyżowaniu ulic Strzyżowskiej z Ustrzycką nie zapanował nad samochodem i uderzył w ogrodzenie posesji. Na ulicy Wadowickiej porzucił auto i uciekł pieszo.

Na miejsce porzucenia samochodu skierowano policjantów oraz przewodnika z psem tropiącym. Przed godz. 9, na ulicy Krakowskiej, policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali podejrzewanego 42-letniego mieszkańca Rzeszowa.

Zarzuty i areszt

Sprawą i zebraniem materiału dowodowego zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Okazało się, że mężczyzna był znajomym kobiety. Rano przed zdarzeniem przyjechał pod jej blok, gdzie zaatakował znajomą. Zadał jej kilka ciosów nożem, powodując obrażenia skutkujące śmiercią. 42-latek był wcześniej wielokrotnie karany za inne przestępstwa.

Zebrane materiały policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Prokurator wszczął w sprawie śledztwo. W sobotę przesłuchał podejrzanego i przedstawił mu zarzut zabójstwa. 42-latek przyznał się i złożył obszerne wyjaśnienia. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował podejrzanego mężczyznę na okres trzech miesięcy.

Google Maps

Autor:pop

Źródło: TVN24/Policja w Rzeszowie

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Rzeszowie

Pozostałe wiadomości