12-latki bez słowa wybrały się pociągiem nad morze. Szukała ich policja

Autor:
bp/PKoz
Źródło:
małopolska policja
Kraków
KrakówGoogle Earth
wideo 2/5
Google EarthKraków

Dwie 12-latki z Krakowa, których zaginięcie zgłosiły policjantom ich matki, odnalazły się w pociągu nad morze. Zaniepokojone nieobecnością córek matki dziewczynek zgłosiły ich zaginięcie policjantom. Dzięki informacjom od koleżanki nastolatek stało się jasne, że zaginione wybrały się w podróż na drugi kraniec Polski. Uciekinierki znalazły się w składzie jadącym do Świnoujścia.

W czwartek (4 maja) po godzinie 21 do policjantów w Krakowie zgłosiły się dwie kobiety, które poinformowały, że nie mogą nawiązać kontaktu ze swoimi 12-letnimi córkami. Dziewczynki miały wyjść przed godziną 18 z domu jednej z nich.

12-latki "na gigancie"

Matki dziewczynek już wtedy podejrzewały, że dziewczynki mogły przedłużyć sobie majówkę bez wiedzy rodziców. Kobiety zadzowniły do koleżanki córek, która przekazała, że 12-latki planowały wspólną ucieczkę nad morze.

Czytaj też: Do poszukiwań zaginionego śmigłowca wezwano nawet wojsko. Za "żart" nastolatków mogą zapłacić rodzice

Policjanci ustalili, że nastolatki najprawdopodobniej udały się na dworzec kolejowy i stamtąd wyruszyły na północ. Niedługo potem funkcjonariusze wytypowali skład relacji Przemyśl-Świnoujście, do którego mogły wejść dziewczynki. Funkcjonariusze skontaktowali się z drużyną konduktorską i poprosili o sprawdzenie wagonów. Po chwili otrzymali potwierdzenie.

Czytaj też: Poszukiwania zaginionych nastolatków z Rybnika zostały zakończone

- W związku z tym, że następnym miastem, w którym zatrzymywał się pociąg, były Katowice, policjanci szybko skontaktowali się z oficerem dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Ten na miejsce skierował miejscowych funkcjonariuszy. Po przybyciu na dworzec policjanci udali się do wskazanego pociągu, gdzie kierownik składu przekazał w ich ręce dwie uciekinierki - poinformował w komunikacie młodszy inspektor Sebastian Gleń, oficer prasowy małopolskiej policji.

Do Katowic przyjechali rodzice obu dziewczynek, którzy zabrali je do domów.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp/PKoz

Źródło: małopolska policja

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości