Katowice

Katowice

Walka o urząd prezydenta Katowic

Minął termin zgłaszania kandydatów na prezydentów miast. W Katowicach o ten urząd rywalizuje aż pięć osób - między innymi urzędujący włodarz. W tle dyskusje nad estetyką partyjną i ustawą krajobrazową. Dawid Rydzek.

Resort kajś w Polsce. 297 kilometrów od kancelarii premiera

Eksperymentem jest tu wszystko - od dotąd szerzej nieznanej ministry, poprzez kompetencje, które inne resorty chętnie widziałyby u siebie, aż po - w III RP bezprecedensową - pozastołeczną lokalizację. Dziś zaczyna działalność Ministerstwo Przemysłu. W Katowicach.

Водій випровадив пасажирку, яка його ображала. За це йому загрожує покарання. Новий відеозапис з автобуса

Водій автобуса викликав поліцію до агресивної пасажирки, яка не хотіла безпечно розмістити візочок з дітьми. “Одразу після інциденту він все описав своєму перевізнику та надав відеозапис ситуації, - каже адвокатка водія. Реакція перевізника? Він публічно пригрозив водієві тяжкими наслідками і, незважаючи на його прохання, досі не зняв дискредитуючи водія заяву. Справу розслідує поліція. Публікуємо запис з особистого відеореєстратора водія.

Sędziowie nie chcą "rycerza Ziobry", piszą do prezydenta Dudy. "Niewyobrażalne"

- Orzekanie przez osobę, która tak absolutnie nie ma kompetencji do zajmowania tego stanowiska, narusza prawo stron do rzetelnego procesu - mówi portalowi tvn24.pl sędzia Aleksandra Janas z Sądu Apelacyjnego w Katowicach. Jest jedną z sygnatariuszek listu do prezydenta Andrzeja Dudy, w którym sędziowie sprzeciwiają się powołaniu do katowickiego sądu sędziego Mariusza Witkowskiego, tak zwanego faksowego prezesa z czasów ministra Zbigniewa Ziobry. Sam sędzia zapewnia, że "spełnia wymogi".