Kraków

Kraków

Policjanci zainteresowali się mężczyzną przebywającym w parku, bo ten nie miał na twarzy maseczki. Okazało się, że 44-latek ma za to przy sobie narkotyki. Chwilę później w ręce policji wpadli jeszcze dwaj mężczyźni.

Jej jednorożec ma serduszko, żeby pasował na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Niepełnosprawna Jagienka wystawiła swoje dzieło na licytację i zachęca do wspierania Orkiestry. - Niektóre dzieci mogą się męczyć, źle się czuć, a im więcej będzie maszyn, tym lepiej się będzie leczyło dzieci, już się nie będą tak męczyły i będzie im się dobrze żyło – tłumaczy dziewczynka.

Sernik upieczony i dostarczony przez Dawida Podsiadłę, sprzątanie mieszkania przez Andrzeja Chyrę, wieczne pióra od pary prezydenckiej i roczny zapas soków owocowych od ambasady Austrii w Polsce. To tylko niektóre z rzeczy i usług, które można wylicytować i tym samym wesprzeć 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co jeszcze można kupić na internetowych aukcjach? Sprawdziliśmy.

W niedzielę krakowscy amatorzy morsowania wchodzą do lodowatej wody, żeby wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. - To jest imperatyw dla każdego dobrego człowieka, po prostu trzeba pomagać – mówi Jerzy Wesołowski, organizator akcji.