TVN24 | Katowice

Śląsk. Policyjny pościg za pijanym kierowcą na A1. Miał sądowy zakaz prowadzenia

TVN24 | Katowice

Autor:
bp//rzw
Źródło:
śląska policja
Śląsk. Pijany i bez uprawnień uciekał przed policją. Pościg za dostawczakiem na A1
Śląsk. Pijany i bez uprawnień uciekał przed policją. Pościg za dostawczakiem na A1śląska policja
wideo 2/4
śląska policjaŚląsk. Pijany i bez uprawnień uciekał przed policją. Pościg za dostawczakiem na A1

Śląscy policjanci zatrzymali po pościgu pijanego kierowcę samochodu dostawczego na autostradzie A1. Mężczyzna miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie, a dodatkowo sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Służby opublikowały nagranie z pościgu, w którym w poniedziałek uczestniczyli funkcjonariusze Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach. Policjanci podczas patrolowania autostrady A1 zauważyli samochód jeżdżący od od krawędzi do krawędzi jezdni, stwarzając poważne niebezpieczeństwo.

- Mężczyzna stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, zmieniając energicznie pasy, nagle zwalniając, przyspieszając czy jadąc dwoma pasami ruchu jednocześnie - opowiadała podinsp. Aleksandra Nowara, oficer prasowa śląskiej policji.

Pościg za pijanym kierowcą

Policjanci zareagowali, włączając sygnały i dając znak, by kierowca podążał za radiowozem. Mężczyzna początkowo stosował się do poleceń, jednak w pewnym momencie przyspieszył i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu udało się go zatrzymać.

- Po przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu na alkomacie ukazał się wynik blisko dwóch promili. Dodatkowo mężczyzna jechał wypożyczonym fordem, pomimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych - informuje Nowara.

Mężczyźnie grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Autor:bp//rzw

Źródło: śląska policja

Źródło zdjęcia głównego: śląska policja

Pozostałe wiadomości