Dramat skatowanego Kamila trwał kilka lat. Kalendarium wydarzeń

Źródło:
tvn24.pl
Prokuratura bada, jakie działania podejmowali przedstawiciele instytucji, które miały do czynienia z rodziną Kamila
Prokuratura bada, jakie działania podejmowali przedstawiciele instytucji, które miały do czynienia z rodziną KamilaTVN24
wideo 2/8
Prokuratura bada, jakie działania podejmowali przedstawiciele instytucji, które miały do czynienia z rodziną KamilaTVN24

Ośmioletni Kamil zmarł w szpitalu po tym, jak został skatowany przez ojczyma. Przez ponad miesiąc o jego życie walczyli lekarze w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Jego dramat trwał jednak dużo dłużej. Pierwsze niepokojące oznaki pojawiały się już w 2019 roku.

Kamil zmarł w poniedziałek, 8 maja rano. Do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach trafił z ciężkimi obrażeniami 3 kwietnia, gdy biologiczny ojciec ośmiolatka powiadomił o sprawie służby. Chłopca maltretował wcześniej jego ojczym, a matka przymykała na to oko. Jak długo trwał dramat Kamila i jak przez kolejne miesiące i lata reagowały - bądź nie reagowały - kolejne instytucje, które powinny były pomóc dziecku?

Czytaj też: Kamil cierpiał tyle dni. A gdzie wy wtedy byliście?

2015 - rodzi się Kamil. Jego rodzicami są Magdalena i Artur, którzy w tym samym roku biorą ślub. Chłopiec ma trójkę rodzeństwa: brata i siostrę ze strony matki oraz siostrę od strony ojca. Mieszkają z siostrą Magdaleny - Anetą J., jej mężem Wojciechem oraz ich dzieckiem.

Kwiecień 2015 - rodzina zostaje objęta nadzorem kuratora. Z akt sądowych nie wynika dlaczego.

2017 - rozwód Magdaleny i Artura. Ojciec Kamila w wyroku rozwodowym traci prawa rodzicielskie. Nie wiemy, z jakiego powodu. Sąd nie wydał pisemnego uzasadnienia.

2019 - Dawid B. wychodzi z więzienia, do którego trafił za kradzieże, rozboje, groźby karalne, naruszenie nietykalności fizycznej. Wcześniej nie znał się z Magdaleną.

Czytaj też: Kamil był katowany, nikt nie zareagował. Prokuratura o śledztwie w sprawie niedopełnienia obowiązków

Listopad 2019 - kilkuletni Kamil zostaje znaleziony sam na ulicy. Częstochowska policja zawiadamia o zdarzeniu sąd.

2020 - Dawid B. bierze ślub z Magdaleną.

Czerwiec 2020 - po zgłoszeniu z listopada 2019 roku sąd uznaje, że "nie ma podstaw do zmiany zarządzeń opiekuńczych".

Marzec 2021 - rodzina została objęta wsparciem pracownika socjalnego.

Czerwiec 2022 - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie zawiadamia sąd o "niewydolności rodziców, trudnych warunkach mieszkaniowych, braku działań w kierunku uregulowania sytuacji zdrowotnej dzieci".

Sierpień 2022 - rodzina wyprowadza się z Częstochowy do Olkusza. Częstochowski sąd w tym samym czasie decyduje o braku podstaw do zmiany zarządzeń opiekuńczych.

Czytaj też: Ośmioletni Kamil zakatowany przez ojczyma. "Ten krzyk musiał być, jeśli nie słyszalny, to przynajmniej widzialny"

25 sierpnia 2022 - policja w Olkuszu otrzymuje zgłoszenie o tym, że Kamil uciekł z domu. Chłopca znalazł po niecałej godzinie pracownik ochrony sklepu. Dziecko zostało przekazane matce.

17 października 2022 - matka wypisuje Kamila z internatu szkoły specjalnej przy ulicy Świętej Barbary w Częstochowie. Magdalena informuje dyrekcję placówki, że ma nowego partnera i chce rozpocząć nowy etap w życiu.

13 listopada 2022 - policja w Olkuszu otrzymuje zgłoszenie o dziecku, które samo znajduje się w okolicy przystanku autobusowego. To ubrany w piżamę Kamil. Przyjechało pogotowie, chłopiec trafił do szpitala na obserwację.

Czytaj wywiad Małgorzaty Goślińskiej z Pawłem Maczyńskim, przewodniczącym Polskiej Federacji Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej: Syndrom dziecka krzywdzonego. "Aż się prosiło, żeby ktoś zajrzał do tej rodziny"

18 listopada 2022 - olkuski sąd, po otrzymaniu pisma ze szpitala, ustanawia nad rodziną nadzór kuratora i zobowiązuje rodziców do współpracy z asystentem rodzinnym.

24 listopada 2022 - rozpoczynają się kontrole kuratora u rodziny B. Będą powtarzane później wielokrotnie, do końca marca, w ramach procedury Niebieskiej Karty we współpracy między innymi z dzielnicowym i pracownikami szkoły.

Styczeń-luty 2023 - Kamil razem z bratem trafiają na ferie do swojego biologicznego ojca, Artura.

5 lutego 2023 - rano ojciec odwozi Kamila i jego brata do matki i jej męża. Tego samego dnia po południu Magdalena zawiadamia policję w Olkuszu o kolejnej ucieczce syna. Kamil został odnaleziony przez przechodnia na jednej z ulic. Chłopiec wrócił pod opiekę matki.

Czytaj też: Dzieci i młodzież ofiarami przemocy. Gdzie i jak szukać pomocy i na co zwrócić uwagę

6 lutego 2023 - Magdalena porozumiewa się z Arturem, że Kamil z bratem pojedzie do niego także na ostatni tydzień ferii.

Luty 2023 - rodzina B. wyjeżdża z Olkusza i znów wprowadza się do Częstochowy, gdzie znów mieszkają z siostrą Magdaleny - Anetą J., jej mężem Wojciechem oraz ich dzieckiem. Tam Kamil ma kolejne dwa tygodnie wolnego - gdy w Małopolsce ferie zimowe już się kończyły, na Śląsku dopiero się rozpoczynały.

1 marca 2023 - Kamil wraca do nauki w szkole specjalnej przy ulicy Świętej Barbary w Częstochowie. Nie zostaje już jednak umieszczony w internacie.

8 marca 2023 - Kamil skarży się w szkole, że boli go ręka. Miał też zasinienie i rozciętą wargę. Matka tłumaczy obrażenia "nieszczęśliwym wypadkiem". Według niej Kamil miał potknąć się o próg i przewrócić. Mimo zalecenia pracowników szkoły Magdalena nie zabrała go do lekarza.

9 marca 2023 - Kamila wciąż boli ręka. Szkoła wzywa matkę, Magdalena ma zabrać syna do lekarza. Chłopiec wraca na lekcje ze złamaną ręką w gipsie na dwa tygodnie. O "wypadku" rozmawia ze szkolnym psychologiem. Nie zauważono u chłopca apatii ani smutku.

Zobacz: Reaguj na przemoc wobec dzieci. Ruszyła kampania społeczna

14 marca 2023 - sąd decyduje o podtrzymaniu wcześniejszego zarządzenia, dzieci zostają w rodzinie pod nadzorem kuratora.

17 marca 2023 - ponad tydzień po zdarzeniu szkoła zawiadamia o obrażeniach Kamila pracownika socjalnego.

29 marca 2023 - rano rodzinę odwiedza pracownik socjalny. Tego samego dnia po powrocie do domu ze szkoły Kamil zostaje skatowany przez ojczyma, który polewał go wrzątkiem i umieszczał na rozgrzanym piecu węglowym

30 marca 2023 - Magdalena informuje szkołę, że ośmiolatek nie przyjdzie na zajęcia na basen, bo poparzył buzię ciepłą herbatą. Pracownicy szkoły zalecają wizytę u lekarza. Po południu matka dzwoni do wychowawczyni, by przekazać, że syn dostał dwie maści i śpi. Zapowiada, że Kamil wróci do szkoły dopiero po przerwie świątecznej - po dwóch tygodniach - bo przygotowuje się do wizyty u biologicznego ojca. Tego samego dnia do drzwi Kamila zapukało dwóch pracowników socjalnych, jednak w innej sprawie. Byli to członkowie grupy roboczej powołanej przez zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Chcieli odwiedzić B. w związku z Niebieską Kartą założoną w Olkuszu. Nie wiadomo, jakie były ich ustalenia.

1 kwietnia 2023 - wychowawca Kamila pyta Magdalenę w SMS-ie o stan buzi chłopca. Matka odpowiada uspokajająco: "Trochę schodzi, prawie, trochę dobrze".

3 kwietnia 2023 - wychowawca Kamila pyta jego kuzyna (syna Anety i Wojciecha), z którym chłopiec mieszkał, o stan zdrowia buzi chłopca. Kuzyn odpowiada: "dobrze". Magdalena prosi byłego męża, Artura, by ten przyjechał, przemył dziecko i pojechał z nim do szpitala. Artur po przyjeździe dzwoni na 112. Przyjeżdża policja. Chłopiec zostaje zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, w którym przechodzi w następnych tygodniach szereg operacji i gdzie jest utrzymywany do samego końca w śpiączce farmakologicznej.

5 kwietnia 2023 - 27-letni Dawid B, ojczym Kamila, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa swojego pasierba. Matka chłopca Magdalena B. zostaje podejrzana o narażanie swego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, a także o udzielenie pomocnictwa mężowi w znęcaniu się nad chłopcem. Oboje trafiają do aresztu.

6 kwietnia 2023 - Pozostałe dzieci małżeństwa zostają zabezpieczone w pieczy zastępczej. U rodzeństwa Kamila nie stwierdzono śladów przemocy fizycznej.

14 kwietnia 2023 - Aneta J., siostra matki Kamila, otrzymuje zarzut nieudzielenia dziecku pomocy.

19 kwietnia 2023 - Wojciech J., mąż Anety i wujek Kamila, otrzymuje zarzut nieudzielenia pomocy.

8 maja 2023 - po ponad miesiącu walki o życie Kamila lekarzom z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach nie udaje się go uratować. Ośmiolatek zmarł. Tego samego dnia minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro wydał polecenie, "aby doszło do niezwłocznej zmiany kwalifikacji prawnej zbrodni sprawcy tego ohydnego, okrutnego i zbrodniczego zachowania".

Autorka/Autor:bp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: "Fakty" TVN

Pozostałe wiadomości

Po miesiącu oczekiwania chiński statek Yi Peng wypłynął z duńskiej cieśniny Kattegat. Załoga tego statku jest podejrzana o przerwanie kabli telekomunikacyjnych na Bałtyku w połowie listopada. Trwa śledztwo w sprawie możliwego sabotażu. "Udało się porozmawiać z załogą i sprawdzić kwestie techniczne" - przekazał szef szwedzkiej Komisji do spraw Wypadków.

"Udało się porozmawiać z załogą". "Znamienne" działanie chińskich władz

"Udało się porozmawiać z załogą". "Znamienne" działanie chińskich władz

Źródło:
PAP

Przewodniczący PKW sędzia Sylwester Marciniak uznaje Izbę Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego. To widać po jego głosowaniu. On nawet chce nas zmusić do tego, żebyśmy my ją uznali. Nie ze mną te numery - powiedział w "Faktach po Faktach" mecenas Ryszard Kalisz, członek Państwowej Komisji Wyborczej. Jak mówił, Marciniak chce, aby członkowie PKW podjęli uchwałę w sprawie sprawozdania komitetu wyborczego PiS, którą w poniedziałek odroczono. Kalisz ujawnił, że szef Komisji próbuje wprowadzać ją tylnymi drzwiami. - Ja się trzymam prawomocnej uchwały PKW z poniedziałku - oświadczył.

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Źródło:
TVN24

IMGW wydał alarmy pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązują też ostrzeżenia przed silny wiatrem, który w porywach może rozpędzać się do 70 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie należy uważać.

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Źródło:
IMGW

Wielki mufti Libii, szejk Sadik al-Ghariani wezwał w piątek wszystkich Libijczyków do zjednoczenia się i walki z Rosjanami, którzy przybyli do wschodniej części kraju z Syrii, skąd uciekli po obaleniu reżimu Baszara el-Asada.

Wielki mufti wzywa do walki z Rosjanami    

Wielki mufti wzywa do walki z Rosjanami    

Źródło:
PAP

Prezydent elekt USA Donald Trump ogłosił, że zamierza powołać producenta telewizyjnego Marka Burnetta na stanowisko specjalnego wysłannika do Wielkiej Brytanii w swojej nowej administracji. Burnett jest laureatem 13 nagród Emmy.

Laureat nagród Emmy w administracji Trumpa

Laureat nagród Emmy w administracji Trumpa

Źródło:
PAP

Papież Franciszek jest przeziębiony i nie spotka się z wiernymi w niedzielę przed świętami Bożego Narodzenia. Watykan tłumaczy, że decyzja ma też związek z obowiązkami papieża w przyszłym tygodniu.

Papież nie spotka się z wiernymi. Watykan tłumaczy

Papież nie spotka się z wiernymi. Watykan tłumaczy

Źródło:
PAP

Jak informuje rzeczniczka prasowa policji w Brzesku asp. sztab. Ewelina Buda, w sobotę na oświetlonym przejściu dla pieszych została potrącona 10-letnia dziewczynka. Dziecko trafiło do szpitala, a razem z nim jego matka, która została zahaczona przez lusterko pojazdu.

Na przejściu dla pieszych została potrącona 10-letnia dziewczynka. Trafiła do szpitala

Na przejściu dla pieszych została potrącona 10-letnia dziewczynka. Trafiła do szpitala

Źródło:
TVN24

Premier Słowacji Robert Fico może w poniedziałek pojechać do Moskwy, żeby spotkać się z Władimirem Putinem - przekazał w piątek prezydent Serbii Aleksandar Vucić na antenie jednej z serbskich stacji radiowych. Tematem rozmów ma być kwestia gazu i kończącej się umowy na tranzyt tego surowca z Rosji przez Ukrainę.

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Media: Fico odwiedzi Putina

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Media: Fico odwiedzi Putina

Źródło:
PAP

50-letniemu lekarzowi z Arabii Saudyjskiej zarzuca się pięciokrotne morderstwo i usiłowanie zabójstwa ponad 200 osób na jarmarku bożonarodzeniowym w Magdeburgu. Premier Donald Tusk po ataku w Niemczech apeluje do prezydenta i posłów PiS. 38 osób zginęło w wypadku autobusu w Brazylii. Viktor Orban, odnosząc się do sprawy Marcina Romanowskiego zasugerował, że na Węgrzech "może dochodzić do przypadków udzielania azylu" innym osobom. IMGW wydało ostrzeżenia w związku z niebezpieczną pogodą. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 22 grudnia.

Zarzuty dla sprawcy zamachu, apel Tuska, tragiczny wypadek w Brazylii

Zarzuty dla sprawcy zamachu, apel Tuska, tragiczny wypadek w Brazylii

Źródło:
TVN24, PAP

Pierwszy dzień astronomicznej zimy nie jest w tym roku rekordowo ciepły, ale jak zaznaczyła synoptyczka IMGW Ewa Łapińska, widać tendencję do tego, że temperatura w tym okresie jest coraz wyższa. Po odwilży w tym tygodniu śnieg w górach zdążył już spaść, ale i tak jest go mało. W Zakopanem w sobotę leżały cztery centymetry białego puchu.

Cała Polska na czerwono. "Jest tendencja"

Cała Polska na czerwono. "Jest tendencja"

Źródło:
PAP, IMGW, tvnmeteo.pl

Premier Węgier Viktor Orban nie lubi rozliczeń. Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu dla Marcina Romanowskiego - napisał w sobotę w mediach społecznościowych premier Donald Tusk.

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

W trakcie spotkania unijnych przywódców kanclerz Niemiec Olaf Scholz z irytacją zareagował na propozycję prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącą rosyjskich aktywów - podał "Financial Times". Według relacji dziennika niemiecki polityk "warknął" na polskiego prezydenta, zaskakując tym pozostałych przywódców.

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Źródło:
"Financial Times", PAP

22 grudnia rozpoczęła się kalendarzowa zima. Rosnące temperatury sprawiają, że liczba dni, w których możemy cieszyć się opadami śniegu, zmniejszają się z roku na rok. Nie zmienia to jednak faktu, że gdy taki dzień nadchodzi, cieszymy się z każdego płatka śniegu. Można wtedy lepić bałwana, pójść na sanki czy na narty. A wy lubicie gdy otacza nas biała pokrywa śniegu czy raczej preferujecie jesienną aurę? Pokażcie nam wasze zimowe dni! Czekamy na wasze filmy i zdjęcia.

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Źródło:
Kontakt24

W niedzielę 22 grudnia rozpoczęła się kalendarzowa zima. Astronomiczną powitaliśmy dzień wcześniej - w sobotę. Zimowe niebo będzie pełne ciekawych zjawisk astronomicznych.

Rozpoczęła się kalendarzowa zima

Rozpoczęła się kalendarzowa zima

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Pijani rodzice, którzy "opiekowali się" trójką dzieci, pogryźli interweniujących policjantów. Odpowiedzą za narażenie nieletnich na niebezpieczeństwo oraz za naruszenie nietykalności mundurowych.

Pijani rodzice pogryźli interweniujących  policjantów

Pijani rodzice pogryźli interweniujących policjantów

Źródło:
KMP Lublin/tvn24.pl

Służby nie odkryły żadnych powiązań sprawcy zamachu w Magdebugu z islamskimi radykałami. Przeciwnie, mężczyzna miał być islamofobem i w dodatku sympatykiem skrajnie prawicowej partii AfD. - Prawdopodobnie stopniowo, być może w sposób niezauważony przez nikogo, radykalizował się - ocenił Łukasz Jasiński z PISM. Napastnik to pochodzący z Arabii Saudyjskiej lekarz psychiatra legalnie mieszkający i pracujący w Niemczech. Według Agencji Reuters, saudyjskie władze miały ostrzegać wcześniej Niemcy przed mężczyzną, który publikował ekstremistyczne wpisy.

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24, Reuters

Trzydzieści osiem osób zginęło w sobotę na południowym wschodzie Brazylii w wyniku zderzenia autobusu pełnego pasażerów z ciężarówką - poinformowała straż pożarna. W autobusie wiozącym 45 pasażerów pękła opona i kierowca stracił panowanie nad pojazdem.

Blisko 40 osób zginęło w zderzeniu autobusu i ciężarówki w Brazylii

Blisko 40 osób zginęło w zderzeniu autobusu i ciężarówki w Brazylii

Źródło:
PAP, Reuters

2,2 miliona turystów przybyło na Kubę w 2024 roku. To o milion urlopowiczów mniej, niż spodziewał się rząd w Hawanie. Od kilku lat w kubańskiej turystyce widoczny jest kryzys.

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Źródło:
PAP

Pogoda na Boże Narodzenie. W święta aurę w Polsce ma kształtować silny i stabilny wyż. Czeka nas ochłodzenie. Ale czy ośrodek wysokiego ciśnienia przyniesie nam białe święta? Sprawdź w naszej najnowszej prognozie, czy gdzie jest szansa na śnieg.

W Wigilię "warunki w tej części kraju będą bardzo trudne". Najnowsza prognoza na święta Bożego Narodzenia

W Wigilię "warunki w tej części kraju będą bardzo trudne". Najnowsza prognoza na święta Bożego Narodzenia

Źródło:
tvnmeteo.pl

Do pewnej rodziny z amerykańskiego stanu Wirginia zawitał niespodziewany gość. Do domu przez komin wleciała sowa, która usiadła na szczycie choinki. Jej przegonienie nie było łatwe.

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Źródło:
cbsnews.com, nbcwashington.com

Podwyższenie wieku emerytalnego to jedno z podstawowych działań - uważa dyrektorka Instytutu Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej (SGH) profesor Agnieszka Chłoń-Domińczak. Według niej niski wiek emerytalny jest dyskryminujący szczególnie dla kobiet, które ze względu na krótszy czas pracy, otrzymują później niższe świadczenia.

Polska w obliczu kryzysu. "Już naprawdę jesteśmy w ogonie Europy"

Polska w obliczu kryzysu. "Już naprawdę jesteśmy w ogonie Europy"

Źródło:
PAP
Kiedyś von Herbersteinowie, dziś powodzianie. O mapie wspomnień i bigosie w pałacu

Kiedyś von Herbersteinowie, dziś powodzianie. O mapie wspomnień i bigosie w pałacu

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl
Tusk. Wróg numer jeden Viktora Orbana

Tusk. Wróg numer jeden Viktora Orbana

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl