Fakty po Faktach

Bartłomiej Sienkiewicz, Paweł Kukiz, Lech Kołakowski

W "Faktach po Faktach" poseł Koalicji Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz komentował wspólne oświadczenie premierów Polski i Węgier w sprawie budżetu Unii Europejskiej. – Zobaczymy, czy Orban dotrzyma słowa Morawieckiemu – stwierdził. Były szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych mówił również o podziałach w obozie Zjednoczonej Prawicy. Ziobro doprowadził do sytuacji, w której Morawiecki musi odgrywać większego twardziela niż jest w rzeczywistości – dodał. Gość Piotra Marciniaka odniósł się również do informacji Polskiego Stronnictwa Ludowego o zakończeniu współpracy z Kukiz’15. Prowadzący pytał również posła KO o zaostrzenie działań policji wobec Strajku Kobiet oraz o śledztwo prokuratury w sprawie sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób.

Nigdy nie miałem ochoty opuszczać Koalicji Polskiej, zaskoczyła mnie forma tego rozstania – tak w drugiej części programu poseł Paweł Kukiz komentował decyzję Polskiego Stronnictwa Ludowego o zakończeniu współpracy z Kukiz’15.

Na koniec czwartkowego wydania były członek Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Lech Kołakowski mówił o swoim odejściu z szeregów partii Jarosława Kaczyńskiego. Jestem posłem niezrzeszonym, mam ten komfort przyglądać się obecnej scenie politycznej – podsumował.