Czarno na białym

Słowo sportowca

Słowa, które ważą więcej - zdecydowanie więcej, gdy wypowiada je reprezentantka Polski, utytułowana zawodniczka, idolka młodzieży i jeszcze honorowa członkini Związku Żołnierzy AK. Ten ostatni tytuł sam związek podważył - pytanie co zrobi związek sportowy, do którego należy Zofia Klepacka i ministerstwo sportu, które co miesiąc płaci jej stypendium.

Afera z "tęczową mszą" czy "tęczową Matką Boską" i pytanie dlaczego Polski kościół ma problem z otwarciem się na środowiska LGBT - choć homoseksualiści są wśród wiernych, a sam papież Franciszek już na początku swojego pontyfikatu apelował o szacunek dla nich. Co obraża uczucia religijne, a co z religią nie ma nic wspólnego?

Radykalizacja zamiast akceptacji - jakie mogą być tego skutki? O tym opowiadają bohaterowie reportażu Katarzyny Lazzeri. To m.in. pochodzący z katolickiej rodziny młody mężczyzna, który właśnie ze względu na tę tradycję - zdecydował się na organizowaną przy kościele terapię dla homoseksualistów. To jedna z tych historii, które pokazują nie tylko ciasnotę moralną, o której mówił ksiądz Wierzbicki, ale też braki edukacyjne.