Pytanie w "Milionerach" o talerz Venus Rosewater. Nowe koło ratunkowe

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
paj//rzw
Źródło:
"Milionerzy" TVN

Pozłacana patera nazywana talerzem Venus Rosewater jest trofeum: Miss Universe, superszefa kuchni, mistrzyni Wimbledonu czy najlepszego SPA? Na to pytanie w "Milionerach" odpowiadał pan Jan Sękowski z Warszawy. 

Jan Sękowski gra w kręgle fińskie, sędziuje snookera i mówi po chińsku. Czy taki szeroki wachlarz umiejętności pomoże mu w walce o milion złotych w "Milionerach"?

Zmiana koła ratunkowego

W związku z sytuacją epidemiczną w Polsce premierowe odcinki "Milionerów" odbywają się bez udziału publiczności. To istotna zmiana w formule teleturnieju. Widownia miała dotychczas bardzo istotną funkcję, gdyż jej głos był jednym z kół ratunkowych, które służyły graczom. Każdy z uczestników mógł poprosić Huberta Urbańskiego o możliwość skierowania "pytania do publiczności", wtedy goście w telewizyjnym studiu mogli zaznaczyć, która z odpowiedzi jest ich zdaniem poprawna.

Brak publiczności oznacza zmianę w kołach ratunkowych. Od 15 lutego zamiast "pytania do publiczności" uczestnik będzie mógł korzystać z koła "zamiana pytania". Gdy pojawi się pytanie, na które gracz nie będzie znał odpowiedzi, będzie mógł je wymienić. Tak samo jak pozostałych kół - pół na pół oraz telefon do przyjaciela - będzie można go użyć raz podczas gry.

Nowy sezon "Milionerów"

W poniedziałek, 15 lutego rozpoczyna się kolejny sezon "Milionerów". Teleturniej prowadzony niezmiennie przez Huberta Urbańskiego liczył do tej chwili 409 odcinków. Walkę uczestników o największe wygrane będzie można śledzić codziennie od poniedziałku do czwartku o godzinie 20.55 na antenie TVN.

W 410. odcinku swoją grę rozpoczyna pan Jan Sękowski z Warszawy, który zmierzy się m.in. z pytaniem dotyczącym talerza Venus Rosewater.

Czyim trofeum jest pozłacana patera nazywana talerzem Venus Rosewater:

A: Miss Universe B: superszefa kuchni C: mistrzyni Wimbledonu D: najlepszego SPA

Trofeum z Wimbledonu

Talerz Venus Rosewater to pozłacane trofeum, którym nagradzane są tenisistki, które zwyciężą mistrzostwa w Wimbledonie. Oryginalna patera ma 48 cm średnicy. Zwyciężczynie Wimbledonu otrzymują jej miniaturową replikę.

Poprawną odpowiedzią na to pytanie jest C: "mistrzyni Wimbledonu".

Autor:paj//rzw

Źródło: "Milionerzy" TVN

Źródło zdjęcia głównego: "Milionerzy" TVN