Ciekawostki

Ciekawostki

Sauna jako sztuka? Jak się okazuje może nią być. Na Litwie zorganizowano pierwsze zawody w tej dziedzinie. Wygrał reprezentant Rosji.

Brazylijski Kościół katolicki unieważnił ponad 400 małżeństw. Powód? Zostały udzielonych przez księdza pozbawionego prawa pełnienia posługi kapłańskiej. Brazylijscy hierarchowie zorientowali się, że ksiądz bezprawnie udziela sakramentów... dopiero po 20 latach.

Przyszedł czas na Penelope Cruz. Jedna z najpopularniejszych - a przez wielu uważana za jedną z najpiękniejszych - gwiazd współczesnego kina, doczekała się woskowej figury w muzeum Madame Tussaud w Waszyngtonie.

Właściciele największych wąsów i najdłuższych bród Europy zjechali się w miejscowości Echterdingen koło Stuttgartu, by zaprezentować się podczas europejskich mistrzostw brodaczy. Oceniano między innymi długość i fantazyjne kształty zarostu.

Nie trzeba jechać do Rio de Janeiro, by przeżyć niezapomnianą zabawę karnawałową. Jedenastego dnia, jedenastego miesiąca o jedenastej - to tradycyjnie start niemieckiej "piątej pory roku", która odbywa się w niemieckiej Kolonii.

W drodze do szkoły postanowiła zjechać na stację benzynową i napić się kawy. Wszystko szło jak należy. Aż do momentu, gdy kierująca pojazdem nastolatka zamiast nacisnąć hamulec… dodała gazu.

Jak pokazują najnowsze badania ssanie mleka powoduje, że płuca dziecka stają się mocniejsze. Mechanizm zasysania mleka z piersi matki może wzmacniać płuca dziecka i poprawia jego wydolność oddechową.

Długie kobiece nogi zawsze były wysoko cenione przez mężczyzn. Jednak te należące do Swietłany Pankratowej nie mają sobie równych. Właśnie zostały uznane za najdłuższe damskie nogi na świecie.

Dziwisz się dlaczego codziennie Twoją skrzynkę e-mailową zalewają setki niechcianych wiadomości? Odpowiedź jest prosta: spamerstwo się opłaca - udowodnili to amerykańscy naukowcy. Znienawidzeni przez internautów zaśmiecacze skrzynek potrafią zamienić w zysk nawet jedno kliknięcie na 12,5 mln maili.

Złoto, emalia i kamienie szlachetne. Nawet w czasach kryzysu finansowego drogocenne przedmioty związane z tradycją i historią nie tracą na wartości. Co potwierdza ostatnia oferta najważniejszego domu aukcyjnego świata.

Obamowe szaleństwo przeszło ze świata ludzi do królestwa zwierząt. W jednym z paryskich butików dla psów można zakupić dla swojego pupila ubranko z wizerunkiem prezydenta-elekta Baracka Obamy. Psy noszą stroje dumnie.

Ciężarowiec Szymon Kołecki okazał się lepszy od znanych polityków i ludzi mediów. Dwukrotny mistrz świata wygrał "Wielki test z historii" zorganizowany przez telewizję publiczną. Wśród pokonanych pozostawił m.in. Jarosława Kaczyńskiego i Jolantę Szymanek-Deresz.

Kopertówka może jest i elegancka, ale duża torba ma o wiele więcej zalet. Na przykład - ratuje życie. A przynajmniej uratowała je amerykańskiej studentce, napadniętej na terenie uniwersyteckiego miasteczka w Tennessee.

- Nareszcie mogę wrócić do sypialni, więc jest jakaś korzyść - to komentarz gubernatora Kalifornii Arnolda Schwarzeneggera, jakim podzielił się z widzami CNN. O co chodziło Terminatorowi?

Kiedyś pieski Łajka, Biełka i Striełka w imię Związku Radzieckiego zdobywały kosmos. Dziś do wyścigu zbrojeń staje w Rosji... żyrafa z kaliningradzkiego zoo.

Pracownicy koncernu Honda są pierwszymi, którzy testują mechaniczne wspomagacze nóg. Walking Assistance Device, bo tak nazwali go inżynierowie, ma odciążyć mięśnie, męczące się m.in. podczas długiego stania lub kucania.

Jak powstaje polityczna satyra - pokazał Henryk Sawka w "Poranku TVN24". Artysta rysował, żartował, a nawet śpiewał. Asystował mu prowadzący program, Jarosław Kuźniar.

Izraelczycy biją rekordy w walce. Nie chodzi jednak o starcia na Zachodnim Brzegu ani w strefie Gazy, a o zupełnie pokojowe pojedynki miłośników wschodnich sztuk walki.

Piękne kobiety, bikini, muzyka i taniec... W stolicy Peru - Limie odbył się już trzeci pokaz strojów kąpielowych na sezon 2009. W ten sposób organizatorzy chcą pokazać "piękno kobiet połączone z pięknem miasta".

Dlaczego kobiety częściej marzną? Naukowcy zajmujący się tym zagadaniem znaleźli odpowiedź. Biologiczny termostat jest inaczej nastawiony u kobiet, inaczej u mężczyzn.