TikTok wprowadza zmiany. Osobom poniżej 18. roku życia zostanie automatycznie ustawiony 60-minutowy dzienny limit w aplikacji - podał TikTok w informacji prasowej.
"W nadchodzących tygodniach każde konto należące do użytkownika poniżej 18. roku życia otrzyma automatyczny 60-minutowy dzienny limit czasu przed ekranem. Jeśli limit ten zostanie osiągnięty, młody użytkownik zostanie poproszony o podanie hasła, aby móc kontynuować przeglądanie aplikacji" - wyjaśniono w informacji prasowej.
Limit 60 minut na TikToku
Dodano, że "funkcje ograniczania czasu spędzanego na platformie uzupełniają inne ustawienia przeznaczone dla kont nastolatków".
"Przykładowo, osoby w wieku 13-15 lat mają domyślnie ustawione prywatne konta, co umożliwia im dokonywanie świadomych wyborów dotyczących tego, co, kiedy i komu chcą udostępniać. Bezpośrednie wiadomości są dostępne tylko dla osób od 16. roku życia, a jeśli ktoś chce prowadzić streaming na żywo, musi mieć ukończone 18 lat. Dla przypomnienia - 13 lat to minimalny dopuszczalny wiek użytkownika TikToka" - wskazano.
Platforma wprowadza także "nowe narzędzia w ramach funkcji Parowania rodziny".
"Niestandardowe dzienne limity czasu przed ekranem: opiekunowie będą mogli dostosować dzienny limit czasu przed ekranem dla nastolatka, w tym wybrać różne limity w zależności od dnia tygodnia. Dzięki temu dorośli mogą skrócić czas aktywności w aplikacji w dni robocze, gdy dziecko chodzi do szkoły, a wydłużyć go w weekendy, święta czy wakacje" - podano w informacji prasowej.
Oprócz tego wymieniono "pulpit nawigacyjny czasu przed ekranem". Dzięki niemu "rodzice w jednym miejscu znajdą podsumowanie dotyczące ilości czasu spędzonego w aplikacji, liczbę uruchomień TikToka oraz zestawienie czasu spędzonego na platformie z podziałem na dzień i noc".
TikTok umożliwia również ustawienie harmonogramu wyciszania powiadomień na kontach nastolatków. "Konta użytkowników w wieku 13-15 lat nie otrzymują domyślnie powiadomień push od 21:00, zaś osoby w wieku 16-17 lat mają je wyłączone od 22:00" - napisano.
Wspomniano również o "nowej kontroli treści". "Opiekunowie będą mieć większy nadzór nad treściami oglądanymi przez nastolatków dzięki nowemu sposobowi na filtrowanie filmów za pomocą słów lub hashtagów. To rozwiązanie jest jeszcze w fazie opracowania i testów, ale już wkrótce uzupełni poszerzony pakiet narzędzi w ramach funkcji Parowania rodziny" - poinformowano.
Wprowadzanie blokad na TikToka
Parlament Europejski zdecydował się na wprowadzenie zakazu używania chińskiej aplikacji do udostępniania krótkich filmów wideo TikTok na telefonach służbowych swoich pracowników - poinformowała we wtorek Agencja Reutera.
Z kolei Kanada w poniedziałek nakazała usunięcie TikToka ze wszystkich rządowych urządzeń mobilnych.
W czwartek Komisja Europejska poinformowała, że ze względu na konieczność wzmocnienia cyberbezpieczeństwa pracownicy KE od połowy marca nie będą mogli korzystać z TikToka na telefonach służbowych.
Źródło: TVN24 Biznes
Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock