Z kraju

Znana marka znika z małego AGD

Z kraju

Ptaszyński o zakazie handlu: nie jest narzędziem do uratowania segmentu małych i średnich sklepówTVN24 BiS
wideo 2/2

Grupa BSH zapowiedziała zakończenie sprzedaży artykułów małego AGD pod szyldem Zelmera. Urządzenia pod tą marką mają być dostępne w sprzedaży do końca roku - wynika z komunikatu spółki.

Sześć lat temu niemiecki koncern BSH kupił Zelmera za pół miliarda złotych. Teraz firma zapowiedziała, że artykuły małego AGD, jak czajniki, miksery czy odkurzacze, będą sprzedawane pod marką Zelmer do końca 2019 roku albo do wyczerpania się zapasów magazynowych.

Zamiast znaku Zelmer na produkowanych w Polsce produktach znajdą się logo głównych marek niemieckiego giganta - Siemens i Bosch.

"BSH nadal zapewni obsługę gwarancyjną oraz pogwarancyjną dla urządzeń Zelmer dostępnych na rynku" - poinformowano w komunikacie.

Zelmer nie zniknie całkowicie z polskiego rynku - BSH zamierza produkować pod tą marką sprzęty dużego AGD, czyli np. pralki czy lodówki.

Zelmer przez lata cieszył się ogromną popularnością w Polsce. Ale nie tylko - marka znana jest również u naszych wschodnich sąsiadów, w Rosji i na Ukrainie.

Niemiecki koncern zapowiedział przy okazji plany inwestycyjne na terenie Polski - w fabrykę w Rogoźnicy k. Rzeszowa oraz uruchomienie fabryki zmywarek i Centrum Badawczo-Rozwojowego suszarek do ubrań w Łodzi.

Polska liderem

Jak podaje związek pracodawców AGD APPLiA, Polska jest liderem w produkcji AGD w Unii Europejskiej. W 2018 r. zakłady w Polsce wyprodukowały 22 milionów urządzeń dużego AGD. Również według szacunków APPLiA, łączny przychód polskich firm z branży AGD wyniósł w zeszłym roku 21 mld zł.

Do liderów na polskim rynku należą, oprócz marek należących do BSH, Whirlpool, Samsung, LG, Electrolux, a także Amica.

Autor: kris//dap / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock