Wizz Air likwiduje połączenia z Polski. Sprawdź, dokąd nie polecisz

Z kraju

Wizz Air likwiduje połączenia z PolskiTVN24 BiS
wideo 2/6

Węgierskie linie lotnicze Wizz Air odwołują loty z polskich lotnisk. Z rozkładu taniego przewoźnika znikną trasy z Olsztyna, Katowic i Warszawy. "Połączenia będą zlikwidowane, ponieważ nie spełniły zakładanych oczekiwań, a działalność siatki musi być zoptymalizowana" - tłumaczą przedstawiciele Wizz Air w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl.

Jak dodano, "pasażerowie, których dotyczą te zmiany są o nich informowani i mogą skorzystać z innych połączeń, otrzymać zwrot kosztów lub 120 procent wartości rezerwacji na konto WIZZ".

Zlikwidowane połączenia

Na swojej stronie na Facebooku port lotniczy Olsztyn-Mazury poinformował, że w ubiegłym tygodniu Wizz Air zdecydował o odwołaniu lotów do i z Oslo Torp.

Trasa zniknie z oferty przewoźnika od nowego sezonu zimowego, czyli 8 listopada tego roku. "Powodem odwołania jest małe zainteresowanie pasażerów tym kierunkiem lotów" - czytamy w komunikacie. Co ważne, pasażerowie będą mogli jednak jeszcze skorzystać z lotów z Olsztyna do Oslo Torp i z powrotem w okresie Bożego Narodzenia.

Przypomnijmy, że połączenie zostało uruchomione w maju tego roku.

Jednocześnie przedstawiciele lotniska na Mazurach wskazują, że kontynuują rozmowy z przewoźnikiem na temat "uruchomienia nowego kierunku z portu lotniczego Olsztyn-Mazury w 2018 roku oraz przywrócenia połączeń do Oslo Torp w sezonie letnim 2018".

Z systemu rezerwacyjnego linii wynika, że wcześniej, bo 28 października po raz ostatni Wizz Air poleci z Katowic do Belfastu. "Połączenie do Belfastu zostaje zawieszone na sezon zimowy 2017/2018 ale wraca do siatki od 27 marca 2018 roku" - wskazuje w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl Piotr Adamczyk z biura prasowego lotniska Katowice-Pyrzyce.

Jednocześnie potwierdzono, że 4 listopada z rozkładu lotniska w Katowicach-Pyrzowicach znikną także połączenia do holenderskiego portu lotniczego Maastricht Aachen oraz francuskiego Beauvais-Tille. To jednak nie koniec zmian, 5 listopada przewoźnik z Węgier zawiesi bowiem dwa połączenia z Lotniska Chopina na Wyspy Brytyjskie - do Glasgow oraz Bristolu.

"Połączenia Wizz Air z Warszawy do Bristolu, Warszawy do Glasgow, Katowic do Belfastu, Katowic do Maastricht Aachen, Katowic do Beauvais będą zlikwidowane, ponieważ nie spełniły zakładanych oczekiwań, a działalność siatki musi być zoptymalizowana" - czytamy w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl przez Wizz Air.

Połączenia zlikwidowane/zawieszone przez węgierskiego przewoźnika:

Olsztyn-Mazury - Sandefjord-Torp

Katowice - Belfast

Katowice - Maastricht Aachen

Katowice - Beauvais-Tille

Warszawa - Glasgow

Warszawa - Bristol

Problemy Ryanaira

Przypomnijmy, że w ubiegły poniedziałek przedstawiciele irlandzkich linii lotniczych poinformowali o odwołaniu ponad dwóch tysięcy lotów do końca października. Także do Polski. Oficjalnym powodem miały być błędnie zaplanowane urlopy, przez co Ryanair nie dysponuje wystarczającą liczbą pilotów, aby obsłużyć wszystkie połączenia.

Wpływ na to mogło mieć jednak również przejście 140 pilotów i innych pracowników linii do konkurencyjnej firmy - Norwegiana.

W środę irlandzki przewoźnik poinformował o zawieszeniu 34 tras w sezonie zimowym 2017/2018.

Autor: mb/ms,gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock