Z kraju

Zacięta walka o tron. Oto najpopularniejsze kierunki wakacyjne Polaków

Z kraju

Ile kosztuje podróż do Turcji?TVN24 BiS
wideo 2/5

Turcja i Grecja to najczęściej wybierane przez Polaków kierunki zagranicznych wakacji - poinformowała Polska Izba Turystyczna. Jak dodano, Turcja, po kilku latach spadku popularności, w tym sezonie wróciła i to od razu na podium.

- Według danych rezerwacyjnych multiagentów, członków Polskiej Izby Turystyki (PIT) rok 2019 to powrót kierunków przez kilka lat mniej obecnych na rynku: Turcji, Egiptu i Tunezji - powiedziała rzecznik prasowa Polskiej Izby Turystyki Ewa Kubaczyk. Dodała, że Turcja była w tym roku liderem wczesnej rezerwacji, zwłaszcza przed weekendem majowym. Obecnie zajmuje wraz z Grecją czołową lokatę. - Oba kierunki wybrało ponad 20 procent klientów biur podróży - podała Ewa Kubaczyk.

O tym, że Grecja i Turcja walczą o sprzedażowy tron informowali niedawno przedstawiciele multiagenta turystycznego Wakacje.pl.

Polacy na wakacjach

Według PIT wśród polskich turystów popularnością cieszą się też Bułgaria, Hiszpania i Egipt oraz Tunezja i Albania. - Chętnie też jeździmy na wakacje do Włoch i Chorwacji. Ta ostatnia najczęściej jest rezerwowana z dojazdem własnym, co wpływa na stosunkowo niską cenę - podała. Jak zaznaczyła Kubaczyk, w tym sezonie przeważająca liczba klientów biur podróży wybiera pobyt w hotelu o wysokim standardzie, w tym wyżywienie all-inclusive.

- Według branżowego portalu Travelplanet.pl w tym roku wzrosły rezerwacje wakacji w najwyższym, pięciogwiazdkowym komforcie z 23 do 27 procent, na co wpływ ma wysoka pozycja Turcji postrzeganej jako kraj, który oferuje hotele 5-gwiazdkowe w najlepszych cenach - tłumaczyła.

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock