Rusza konkurs na EY Przedsiębiorcę Roku

[object Object]
Piotr Krupa zwycięzcą konkursu EY Przedsiębiorca Rokutvn24bis
wideo 2/5

Do 29 czerwca tego roku można zgłaszać się do udziału w polskiej edycji międzynarodowego konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Laureaci zostaną wyróżnieni w trzech kategoriach: Produkcja i Usługi, Nowe Technologie/Innowacyjność oraz Nowy Biznes. Spośród nich wybrany będzie zdobywca głównego tytułu Przedsiębiorca Roku 2018. Będzie on reprezentował Polskę w międzynarodowym finale w Monte Carlo. TVN24 BiS jest jednym z partnerów konkursu.

W konkursie EY Przedsiębiorca Roku już po raz 16. zostaną wyróżnieni najlepsi polscy przedsiębiorcy. EY Przedsiębiorca Roku to polska edycja międzynarodowego programu EY Entrepreneur Of The Year.

Konkurs na osobowość

- To konkurs na osobowość, która stoi za sukcesem swojej firmy. To jedyna tego typu inicjatywa w Polsce o zasięgu międzynarodowym. Oceny kandydatur dokonuje kilkunastoosobowe niezależne jury składające się ze znakomitych, polskich przedsiębiorców na podstawie analiz danych finansowych wzbogaconych o bezpośrednie wywiady z uczestnikami konkursu – mówi Jacek Kędzior, partner zarządzający EY Polska. - Od 16 lat z dumą patrzymy na sukcesy naszych laureatów. Mamy nadzieję, że w tym roku to grono poszerzy się o kolejnych przedsiębiorców – dodaje. Konkurs funkcjonuje obecnie w blisko 60 państwach, które łącznie odpowiadają za 94 proc. światowego PKB. Co roku zwycięzca krajowej edycji reprezentuje Polskę na światowym finale EY World Entrepreneur Of The Year w Monte Carlo. Kryteria oceny kandydatów są takie same we wszystkich krajach i dają przedsiębiorcom równe szanse w rywalizacji o zwycięstwo w światowym finale.

Trzy kategorie główne

W konkursie mogą wziąć udział twórcy, współtwórcy lub sukcesorzy, którzy poprzez swoje produkty, usługi czy zastosowane rozwiązania są wiodącymi podmiotami w Polsce i ambasadorami naszego kraju na rynkach zagranicznych. W konkursie są trzy kategorie: Produkcja i Usługi, Nowe Technologie/Innowacyjność oraz Nowy Biznes. Zwycięzca jednej z kategorii otrzyma tytuł Przedsiębiorcy Roku. Do kategorii Produkcja i Usługi mogą zgłaszać się przedsiębiorcy zarządzający firmami produkcyjnymi lub usługowymi, funkcjonującymi od przynajmniej pięciu lat, których przychody ze sprzedaży przekraczają 20 mln zł. Kategoria Nowe Technologie/Innowacyjność przeznaczona jest dla przedsiębiorców, których firmy specjalizują się w nowoczesnych rozwiązaniach lub w obszarach, w których innowacyjne zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala wyprzedzić inne firmy na danym rynku. Kandydaci startujący w tej kategorii muszą działać na polskim rynku przynajmniej dwa lata, a ich przychody ze sprzedaży powinny przekraczać 5 mln zł. Natomiast w kategorii Nowy Biznes mogą startować twórcy młodych firm, które działają od dwóch do pięciu lat.

Jak się zgłosić?

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie www.przedsiebiorcaroku.pl. Udział w konkursie jest bezpłatny. - Niezależne jury polskiej edycji do tej pory wyłoniło już łącznie 186 finalistów, spośród których 15 otrzymało prestiżowy tytuł Przedsiębiorcy Roku. Nasi pracownicy spotykają się ze wszystkimi kandydatami i prowadzą z nimi pogłębiony wywiad na temat historii powstania i funkcjonowania ich firm oraz wizji ich rozwoju, tak, by przedstawić jury możliwie najbardziej szczegółowe, rzetelne i obiektywne informacje. W ubiegłorocznej polskiej edycji konkursu w cały program zaangażowanych było 130 pracowników EY, którzy poświęcili łącznie około 300 godzin na spotkania z kandydatami – mówi Bartłomiej Smolarek, partner w dziale doradztwa transakcyjnego EY, audytor konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Jury oceni kandydatów według takich kryteriów jak przedsiębiorczość, strategia firmy i jej wyniki finansowe, innowacyjność, działalność międzynarodowa. Przyjrzy się również czynnikom pozaekonomicznym, do których należą m.in. relacje przedsiębiorcy z pracownikami czy zaangażowanie na rzecz rozwoju lokalnej społeczności. Rozstrzygnięcie 16. edycji konkursu nastąpi w listopadzie tego roku podczas uroczystej Gali Finałowej.

Laureaci

Dotychczasowymi zwycięzcami polskiej edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku byli m.in. , Dariusz Miłek (CCC), Michał Kiciński i Marcin Iwiński (CD Projekt), Piotr Mikrut (Śnieżka), Ryszard Florek (FAKRO), czy Piotr Krupa (KRUK S.A.).

TVN24 BiS jest jednym z partnerów konkursu.

Autor: msz / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: przedsiebiorcaroku.pl

Pozostałe wiadomości

W 2024 roku przeciętny oczekiwany czas aktywności zawodowej w państwach Unii Europejskiej osiągnął prawie 37,2 roku - podał Eurostat. W ciągu ostatniej dekady wzrósł o 2,4 roku. Dla Polski wskaźnik ten był poniżej średniej UE.

Tak pracuje się w Europie. Polska poniżej średniej

Tak pracuje się w Europie. Polska poniżej średniej

Źródło:
PAP

Donald Trump ogłosił 50-procentowe cła na towary z Brazylii, czym chciał wesprzeć byłego brazylijskiego prezydenta Jaira Bolsonaro. Jednak działania prezydenta USA zwiększyły poparcie dla obecnego prezydenta Brazylii Inácio Luli da Silvy.

Zaskakujący efekt ceł Trumpa. "Gringo nie będzie rozkazywał"

Zaskakujący efekt ceł Trumpa. "Gringo nie będzie rozkazywał"

Źródło:
PAP

Współpraca Rosji z Koreą Północną wykracza poza sferę wojskową, obejmując kolejne dziedziny takie jak handel czy inwestycje infrastrukturalne - informuje "Financial Times". Dodaje, że efekty ożywienia są już widoczne, dzięki czemu reżim w Pjongjangu wychodzi z międzynarodowej izolacji.

Szansa dla Korei Północnej. Może doprowadzić do "prawdziwej transformacji"

Szansa dla Korei Północnej. Może doprowadzić do "prawdziwej transformacji"

Źródło:
PAP

Kalifornisjka firma górnicza KoBold Metals zawarła umowę na wydobycie litu z kopalni Manono w Demokratycznej Republice Konga. To jedno z największych na świecie złóż tego surowca. Amerykańska spółka zamierza zainwestować łącznie ponad miliard dolarów w kongijski sektor wydobywczy.

Jedno z największych złóż "białego złota". Amerykanie z umową na wydobycie

Jedno z największych złóż "białego złota". Amerykanie z umową na wydobycie

Źródło:
PAP

Ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk poinformowała o rozpoczęciu prac nad ustawą, która ma wprowadzić zakaz bezpłatnych staży. Mają na niej skorzystać młodzi pracownicy.

Zmiany w stażach. Zapowiedź ministry

Zmiany w stażach. Zapowiedź ministry

Źródło:
PAP

Administracja Donalda Trumpa ogłosiła ponad 90-procentowe cła na chiński grafit wykorzystywany do produkcji akumulatorów. Jak wskazał CNN, wyższe stawki celne zwiększą koszty produkcji samochodów w USA, choć w dłuższej perspektywie mogą wspomóc rozwój krajowych producentów.

Trump podbija stawkę Bidena. "To bardzo zmieni sytuację"

Trump podbija stawkę Bidena. "To bardzo zmieni sytuację"

Źródło:
CNN

W sobotnim losowaniu Lotto żaden z graczy nie wytypował poprawnie wszystkich sześciu liczb. Oznacza to, że kumulacja rośnie do pięciu milionów złotych. Oto wyniki Lotto i Lotto Plus z 19 lipca 2025 roku.

Bez szóstki w Lotto. Kumulacja rośnie

Bez szóstki w Lotto. Kumulacja rośnie

Źródło:
Lotto.pl

W maju 2025 roku ceny czekolady w Unii Europejskiej wzrosły średnio o 21,1 procent rok do roku - podał urząd statystyczny Eurostat. Wskazał też, że największy skok w UE odnotowano w Polsce.

Ten produkt zdrożał w Polsce najbardziej w Europie

Ten produkt zdrożał w Polsce najbardziej w Europie

Źródło:
tvn24.pl, PAP, "Wall Street Journal"

W pierwszym półroczu 2025 roku Pop Mart, chiński producent zabawek, odnotował wzrost zysków o 350 procent. Kluczem do sukcesu okazały się pluszowe lalki Labubu, których ceny na rynku wtórnym sięgają nawet setek tysięcy dolarów.

Ta zabawka podbija świat. Ponad trzykrotny wzrost zysków

Ta zabawka podbija świat. Ponad trzykrotny wzrost zysków

Źródło:
PAP

Na początku lipca sprzedaż mieszkań w siedmiu największych miastach przewyższyła średnią z ostatnich lat - wynika z raportu Otodom. Zdaniem ekspertów wyższy popyt na rynku pierwotnym jest tylko anomalią, którą wywołała ostatnia decyzja Rady Polityki Pieniężnej.

Anomalia na rynku. "Przez kilka miesięcy będzie na huśtawce"

Anomalia na rynku. "Przez kilka miesięcy będzie na huśtawce"

Źródło:
PAP

Sieć Action wycofała ze sprzedaży chipsy Lay's, lalkę Cupcake oraz zegarek My Time. Firma apeluje w komunikatach, by nie spożywać lub nie korzystać z produktów i by zwrócić je w najbliższym sklepie.

Znana sieć wycofała trzy produkty

Znana sieć wycofała trzy produkty

Źródło:
tvn24.pl

Wywiad wojskowy Ukrainy (HUR) przeprowadził cyberatak na systemy rosyjskiego koncernu gazowego Gazprom - podał ukraiński portal Ukrinform, przy czym powołał się na źródło w HUR.

Media: wywiad przeprowadził cyberatak na Gazprom

Media: wywiad przeprowadził cyberatak na Gazprom

Źródło:
PAP

Diesel nadal będzie drożeć o kilka groszy na litrze, a ceny benzyny i autogazu będą stabilne - tak ma wyglądać sytuacja na stacjach w przyszłym tygodniu według analityków Refleksu. Z kolei zdaniem portalu e-petrol.pl nie ma perspektyw na obniżkę cen paliw.

"Brak głębokich korekt". To wpływa na ceny na stacjach

"Brak głębokich korekt". To wpływa na ceny na stacjach

Źródło:
PAP

Wielka Brytania ogłosiła nałożenie sankcji zarówno na trzy jednostki Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej (GRU), jak i oficerów tej instytucji. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało komunikat w związku z działaniami Londynu.

MSZ: Polska wyraża solidarność z Wielką Brytanią

MSZ: Polska wyraża solidarność z Wielką Brytanią

Źródło:
PAP

W piątkowym losowaniu Eurojackpot nie odnotowano głównej wygranej, a kumulacja rośnie do 420 milionów złotych. W Polsce najwyższe byłe wygrane czwartego stopnia. Oto liczby, które wylosowano 18 lipca 2025 roku.

Potężna kumulacja w Eurojackpot

Potężna kumulacja w Eurojackpot

Źródło:
tvn24.pl

24 lipca Stały Komitet Rady Ministrów ma zająć się projektem tak zwanej ustawy frankowej - wynika z porządku obrad SKRM. Nowe regulacje mają wejść w życie jeszcze w tym roku.

Rząd zajmie się projektem ustawy frankowej

Rząd zajmie się projektem ustawy frankowej

Źródło:
PAP

"Indie nie popierają jednostronnych sankcji" - podkreślił rzecznik indyjskiego resortu spraw zagranicznych Randhir Jaiswal. W ten sposób odniósł się do sankcji nałożonych przez Unię Europejską na Rosję, które obejmują największą rafinerię ropy rosyjskiego koncernu Rosnieft w indyjskim stanie Gudźarat.

Reakcja na ruch Unii Europejskiej. "Nie popierają jednostronnych sankcji"

Reakcja na ruch Unii Europejskiej. "Nie popierają jednostronnych sankcji"

Źródło:
PAP

Policja przeprowadziła przeszukanie w rezydencji i w siedzibie partii Jaira Bolsonaro. Były prezydent Brazylii jest oskarżony o przygotowywanie zamachu stanu. Sąd nakazał mu noszenie elektronicznej bransoletki i zabronił używania mediów społecznościowych.

Przeszukanie w rezydencji i siedzibie partii byłego prezydenta

Przeszukanie w rezydencji i siedzibie partii byłego prezydenta

Źródło:
PAP, CNN

Wielka Brytania nałożyła nowe sankcje na ponad 20 rosyjskich szpiegów, hakerów i jednostki wywiadu. Chodzi o osoby i podmioty oskarżone o operacje cybernetyczne zagrażające stabilności Europy - wskazał brytyjski rząd w oświadczeniu.

"Szpiedzy GRU prowadzą kampanię mającą na celu destabilizację Europy"

"Szpiedzy GRU prowadzą kampanię mającą na celu destabilizację Europy"

Źródło:
PAP

Wielki sukces polskiego programisty. Przemysław Dębiak zajął pierwsze miejsce w prestiżowych zawodach AtCoder World Tour Finals 2025, pokonując nie tylko wszystkich pozostałych zawodników, ale też sztuczną inteligencję.

Polak lepszy od sztucznej inteligencji. Osobiste gratulacje od szefa OpenAI

Polak lepszy od sztucznej inteligencji. Osobiste gratulacje od szefa OpenAI

Źródło:
tvn24.pl