Odwołany wiceprezes. Zmiany w zarządzie największego polskiego banku

Z kraju

Połączenie PKO BP i Pekaotvn24
wideo 2/3

Rada Nadzorcza odwołała w czwartek Bartosza Drabikowskiego z funkcji wiceprezesa zarządu PKO Banku Polskiego nadzorującego obszar finansów i rachunkowości - poinformował PKO BP. Od 1 stycznia na to stanowisko powołała Rafała Kozłowskiego.

Bartosz Drabikowski pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. finansowych od 20 maja 2008 roku.

Przewodniczył radom nadzorczym spółek z grupy PKO BP: Inteligo Financial Services, eService i PKO BP Faktoring. Był także członkiem rady nadzorczej Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, członkiem Rady BFG oraz członkiem rady nadzorczej Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Zmiany w PKO BP

Kozłowski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (kierunek: Metody Ilościowe i Systemy Informacyjne) oraz Uniwersytetu Warszawskiego i University of Illinois, gdzie w 2008 roku ukończył studia MBA. Od 1995 roku pracuje w bankowości.

Jak napisano w komunikacie rady Nadzorczej, Rafał Kozłowski jest związany z Grupą PKO Banku Polskiego od 2012 roku. Był odpowiedzialny m.in. za projekt utworzenia i uruchomienia PKO Banku Hipotecznego, w którym w październiku 2014 roku objął funkcję prezesa.

Kozłowski złożył rezygnację z pełnienia tej funkcji, ze skutkiem na 31 grudnia 2017. Na czele PKO Banku Polskiego stoi Zbigniew Jagiełło.

Autor: MS / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24