Nie tylko związkowcy tankują ze zniżką. Lotos daje rabaty także księżom

Z kraju

Nowe symbole na stacjach paliwtvn24bis
wideo 2/5

Ponad dwa tysiące kart rabatowych przez blisko 13 lat wydał Lotos na mocy umów z diecezjami - poinformowała tvn24bis.pl spółka. Ze zniżek na stacjach tej sieci korzysta również kilkanaście branżowych związków zawodowych zrzeszonych w centralach Forum Związków Zawodowych i NSZZ "Solidarność".

Jak informuje Lotos, pierwsze umowy z diecezjami zostały przejęte przez spółkę wraz z portfelem klientów zakupionej w 2005 sieci Esso. Następnie współpraca była sukcesywnie rozszerzana. Przez blisko 13 lat wydano diecezjom ponad dwa tysiące kart.

Pytana, na jakie warunki i rabaty mogą liczyć księża, spółka zasłania się tajemnicą handlową. "Przyznane rabaty są zgodne z obowiązującymi w organizacji matrycami rabatowymi i podlegają audytowaniu, jak wszystkie inne umowy handlowe. Wielkość rabatów wynika bezpośrednio z wolumenu zakupów realizowanych przez daną grupę zakupową" - podkreśla Lotos. Jak dodaje spółka, poziom rabatów wynika bezpośrednio z kalkulacji potencjału sprzedażowego i otoczenia konkurencyjnego.

"Zazwyczaj poziom rabatów wynosi w zależności od rodzaju paliwa od kilku do kilkunastu groszy, 10-15 proc. w przypadku wybranych towarów i usług" - precyzuje.

Nie tylko księża

Z rabatów na stacjach Lotosu mogą korzystać nie tylko księża. Taniej tankuje również część związkowców zrzeszonych w Forum Związków Zawodowych i NSZZ "Solidarność". "Z kart LOTOS Biznes korzysta kilkanaście branżowych związków zawodowych, m.in. służb mundurowych, przemysłu chemicznego, przemysłu motoryzacyjnego oraz transportu kolejowego" - czytamy w informacji spółki.

Obecnie Lotos prowadzi rozmowy lub przygotowuje porozumienia o współpracy z kolejnymi branżowymi związkami zawodowymi m.in. z Gdańska, Wrocławia, Polic, Oświęcimia, Kędzierzyna-Koźla.

Jak zapewniono, oferta współpracy była także kierowana dla kilku branżowych związków zawodowych zrzeszonych w OPZZ.

W środę Lotos poinformował o podpisaniu na szczeblu centralnym umowy z NSZZ "Solidarność", na mocy której związkowcy z oraz ich rodziny korzystające z kart paliwowych Lotos Biznes otrzymają zniżki na paliwa, myjnie, oleje i płyny do spryskiwaczy oraz produkty z menu Cafe Punkt.

– Dotychczasowa współpraca Solidarności z Lotosem przynosi dobre efekty. Warto rozszerzać ją na wszystkich członków związku. Dlatego cieszę się z umowy i mam nadzieję na dalsze jej rozszerzanie – skomentował Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność”.

O spółce

Lotos jest koncernem zajmującym się wydobyciem i przerobem ropy naftowej oraz sprzedażą hurtową i detaliczną produktów naftowych. Na koniec 2017 roku Lotos miał 493 stacje, w tym 205 z logo Optima. Daje to gdańskiej spółce trzecie miejsce na liście największych sieci stacji benzynowych w Polsce – za Orlenem i BP.

Autor: tol//dap / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock