Co Polacy sądzą o projekcie PiS? Najnowszy sondaż o opłacie paliwowej

[object Object]
Premier Beata Szydło o opłacie paliwowejtvn24
wideo 2/4

Zdecydowana większość, bo aż 74 procent badanych jest przeciwnych wprowadzenia nowej opłaty paliwowej - wynika z lipcowego badania Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24. Za nowymi przepisami jest 18 procent pytanych.

Jak wynika z najnowszego sondażu Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24, zdecydowana większość, bo 74 procent badanych jest przeciwnych wprowadzeniu nowej opłaty paliwowej, która ma podnieść cenę litra paliwa o około 25 groszy.

Za nowymi przepisami jest 18 procent ankietowanych, niezdecydowani stanowili 8 procent respondentów.

Wyniki badania Kantar Millward Browntvn24

Badanie przeprowadzono między 11 a 12 lipca 2017 na reprezentatywnej próbie 1008 mieszkańców Polski, w wieku 18 lat i więcej.

Jakie zmiany

W środę po południu posłowie zdecydowali, że projekt ustawy wprowadzającej nowy podatek w cenie paliwa trafi do dalszych prac w Komisji Infrastruktury i Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

Opozycja domagała się odrzucenia nowego prawa w pierwszym czytaniu, jednak nie zdołała uzyskać potrzebnej większości.

Przypomnijmy, że głosowanie poprzedziła prawie czterogodzinna debata nad projektem ustawy autorstwa PiS. Posłowie opozycji nie zostawili na nim suchej nitki, argumentując, że jest to "skok na kasę" i "łupienie Polaków".

Podczas dyskusji doszło do niecodziennej sytuacji. Poseł PiS Łukasz Rzepecki stwierdził, że ustawa jest "zła, antyludzka i antyobywatelska". Zaraz po wystąpieniu Rzepeckiego do Sejmu przyjechał Jarosław Kaczyński, który w nadzwyczajnym trybie zwołał posiedzenie klubu parlamentarnego PiS.

TAK RELACJONOWALIŚMY DEBATĘ

Projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych zakłada dofinansowanie budowy i przebudowy dróg lokalnych oraz mostów na drogach wojewódzkich. Fundusz ma zasilać nowa opłata paliwowa w wysokości 20 groszy za litr. Wraz z podatkiem VAT oznacza to dodatkowe 25 groszy w cenie litra paliwa.

Autor: mb/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości