Z kraju

Z kraju

Kto może otrzymać dodatkowy zasiłek opiekuńczy? Jak ubiegać się o środki? Do kiedy będzie obowiązywał zasiłek? Wyjaśnienia w tej sprawie opublikował we wtorek Zakład Ubezpieczeń Społecznych w związku z wydłużeniem przerwy od zajęć szkołach co najmniej do 26 kwietnia.

Od 19 kwietnia będziemy powoli odmrażać gospodarkę - poinformował we wtorek rano minister zdrowia Łukasz Szumowski. Rzecznik rządu Piotr Mueller wskazał, że w pierwszej kolejności mają być zmieniane ograniczenia dotyczące limitów osób w sklepach oraz zakaz wejścia do lasów.

Nawet o 15 procent - o tyle w niektórych krajach spadło zapotrzebowanie na energię - podali w kwietniowej analizie eksperci Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Ma to związek z zawieszeniem w związku z pandemią produkcji w wielu branżach. Spadek popytu na energię elektryczną jest widoczny także w Polsce.

Zwracajmy uwagę na oferty, produkty czy usługi, które do nas trafiają, nie dajmy się oszukać przestępcom, którzy wykorzystują lęk przed epidemią - zaapelował prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny.