Oto najlepsze linie lotnicze na świecie

Źródło:
CNN
Piotr Henicz o wakacjach w 2023 roku: ceny w górę
Piotr Henicz o wakacjach w 2023 roku: ceny w góręTVN24
wideo 2/6
Piotr Henicz o wakacjach w 2023 roku: ceny w góręTVN24

Najlepszymi liniami lotniczym na świecie są Singapore Airlines - wynika z zestawienia "World Airline Awards 2023" firmy konsultingowej Skytrax. Qatar Airways przodują w klasie biznes, a pozycję lidera w rankingu tanich linii lotniczych utrzymały AirAsia.

Linie lotnicze Singapore Airlines już po raz piąty znalazły się na czele rankingu "World Airline Awards 2023". W opublikowanym przed paroma tygodniami zestawieniu opracowanym przez Airline Ratings przewoźnik uplasował się natomiast na piątym miejscu.

Singapore Airlines najlepszą linią na świecie

Uroczyste wręczenie nagród "World Airline Awards 2023" odbyło podczas prestiżowej imprezy branżowej Paris Air Show. - Singapore Airlines przodują w wielu kategoriach naszego zestawienia - mówił podczas gali wręczenia nagród dyrektor generalny Skytrax Edward Plaisted. Dodał, że poza tytułem najlepszej linii lotniczej, singapurski przewoźnik został także wyróżniony za wzorową obsługę pasażerów w pierwszej klasie.

Dyrektor generalny Singapore Airlines Goh Choon Phong mówił, że jego firma zwycięstwo zawdzięcza przede wszystkim "niestrudzonej pracy i licznym poświęceniom personelu". - Dzięki temu mogliśmy wyjść z pandemii silniejsi - mówił podczas uroczystości.

Czytaj więcej: Zakaz dla stewardes z "nadwagą". Linie wprowadziły surowy limit >>>

Qatar Airways przodują w klasie biznes

Na podium znalazły się także katarski Qatar Airways oraz japońskie linie ANA All Nippon Airways. Na czwartym miejscu uplasowały się linie lotnicze Emirates, a na piątym Japan Airlines. Qatar Airways zajął także pierwsze miejsce w kategorii "klasa biznes" i "najlepszy fotel w klasie biznes". Przewoźnik został ponadto nagrodzony za "najlepszą poczekalnię dla klasy biznes", za którą uznano salonik Al Mourjan na lotnisku Hamad, położonym niedaleko stolicy Kataru, Dohy. Linie lotnicze mogą pochwalić się także "najlepszą restauracją w klasie biznes". Według rankingu katarski przewoźnik jest także najlepszą linię lotniczą na Bliskim Wschodzie.

Japońskie ANA All Nippon Airways po raz trzeci z rzędu zostały natomiast najlepszą linią lotniczą pod względem zachowywania najwyższych standardów higieny. Przewoźnik został również nagrodzony w kategorii "najlepsze usługi lotniskowe na świecie". Kuwait Airways zostały natomiast docenione za największy postęp w ulepszaniu swoich usług.

Czytaj więcej: Jakie są najlepsze lotniska pod względem obsługi pasażerów? Znamy najnowsze zestawienie >>>

Ranking tanich linii

Najlepszym tanim przewoźnikiem został po raz kolejny AirAsia. Malezyjskie linie lotnicze utrzymują nieprzerwalnie pozycję lidera w tej kategorii od 2010 roku. W Europie ten tytuł otrzymały hiszpańskie linie Volotea. Singapurskie linie Scoot są natomiast najlepszą niskobudżetową linią, która ma w swojej siatce połączenia długodystansowe.

Linie Air Canada przodowały w kategorii "najbardziej przyjaznych linii dla rodzin". Personel pokładowy Garuda Indonesia został uznany za najlepszy na świecie, a Cathay Pacific zdobył nagrodę za oferowanie najlepszej rozrywki podczas lotu.

Do sporządzenia rankingu "World Airline Awards 2023" wykorzystano ankiety pasażerów 325 linii lotniczych na całym świecie. Badania prowadzono w okresie od września 2022 roku do maja 2023 roku. Firma Skytrax publikuje także inne zestawienia związane z rynkiem lotniczym, w tym najlepszych lotnisk na świecie.

Najlepsze linie lotnicze na świecie

1. Singapore Airlines 2. Qatar Airways 3. ANA All Nippon Airways 4. Emirates 5. Japan Airlines 6. Turkish Airlines 7. Air France 8. Cathay Pacific 9. EVA Air 10. Korean Air

Najlepsze linie lotnicze pod względem personelu

1. Garuda Indonesia 2. Singapore Airlines 3. ANA All Nippon Airways 4. EVA Air 5. Hainan Airlines 6. Qatar Airways 7. Cathay Pacific 8. Thai Airways 9. Emirates 10. Japan Airlines

Najlepsze tanie linie lotnicze

1. AirAsia 2. Scoot 3. Indigo 4. Flynas 5. Volotea 6. Transavia France 7. Sun Country Airlines 8. Southwest Airlines 9. airBaltic 10. Jet2.com

Linie lotnicze najbardziej przyjazne dla rodzin

1. Air Canada 2. Singapore Airlines 3. Emirates 4. Qatar Airways 5. ANA All Nippon Airways 6. Japan Airlines 7. Virgin Atlantic 8. Etihad Airways 9. EVA Air 10. British Airways

Autorka/Autor:mp/dap

Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: Mirko Kuzmanovic / Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Całemu zarządowi Orlenu w 2023 roku wypłacono w sumie ponad 24 miliony złotych z tytułu wynagrodzeń - wynika z opublikowanego we wtorek przez koncern sprawozdania rady nadzorczej. Najwięcej otrzymał były prezes - Daniel Obajtek.

Najwięcej zarobił Obajtek. Raport

Najwięcej zarobił Obajtek. Raport

Źródło:
PAP

"Praktyki stosowane przez obie platformy mogą stanowić wielopoziomowe naruszenie krajowych i unijnych przepisów w zakresie między innymi ochrony konsumentów" - przekazało we wtorek Ministerstwo Rozwoju i Technologii. W komunikacie wskazano, że chodzi o Temu i Shein.

Dwaj giganci handlowi na celowniku. "Sygnały świadczące o nieprawidłowościach"

Dwaj giganci handlowi na celowniku. "Sygnały świadczące o nieprawidłowościach"

Źródło:
PAP, tvn24.pl

- Dla pracodawców to najważniejsza zapowiedź obecnie rządzącej koalicji. Obecne rozwiązanie jest nieracjonalne - przekonuje Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich i członek Rady Nadzorczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Chodzi o zapowiadane przez Donalda Tuska przejęcie przez ZUS płacenia zasiłku chorobowego od pierwszego dnia L4. "Trwają analizy skutków finansowych" - wyjaśnia w odpowiedzi na pytania o losy projektu resort rodziny i pracy.

Głośna obietnica Tuska w sprawie ZUS. "Najważniejsza zapowiedź koalicji"

Głośna obietnica Tuska w sprawie ZUS. "Najważniejsza zapowiedź koalicji"

Źródło:
tvn24.pl

Wnioski o wakacje kredytowe w większości banków można składać już od 15 maja. Kredytobiorcy, którzy chcą skorzystać z odroczenia spłaty hipoteki, powinni jednak uważać, gdyż w tym roku program działa na nowych zasadach.

Te wnioski klientów będą odrzucone. Banki tłumaczą

Te wnioski klientów będą odrzucone. Banki tłumaczą

Źródło:
tvn24.pl

Podczas wtorkowego posiedzenia rząd przyjął rozporządzenie w sprawie określenia miesiąca, w którym zostanie wypłacona tak zwana 14. emerytura. Kancelaria premiera przekazała, że - tak jak w roku ubiegłym - miesiącem wypłat "czternastek" będzie wrzesień. Czternasta emerytura w podstawowej wysokości ma wynosić 1780,96 zł brutto.

Jest decyzja w sprawie wysokości i terminu wypłaty "czternastki" dla emerytów

Jest decyzja w sprawie wysokości i terminu wypłaty "czternastki" dla emerytów

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Oszczędności, nieruchomości, akcje i samochody znalazły się w oświadczeniach majątkowych europosłów przygotowanych w związku z końcem kadencji Parlamentu Europejskiego. Dokumenty zostały opublikowane na stronie internetowej Sejmu.

Europosłowie pokazali majątki

Europosłowie pokazali majątki

Źródło:
tvn24.pl

Ceny produktów spożywczych w ostatnich latach poszybowały w górę. Podwyżki nie ominęły również lodów. Najbardziej podrożały rożki, za które obecnie płacimy o 45 procent więcej niż jeszcze dwa lata temu - wynika z danych aplikacji PanParagon.

Cena może zmrozić. Duże wzrosty

Cena może zmrozić. Duże wzrosty

Źródło:
tvn24.pl

Od 1 czerwca zaczną obowiązywać nowe limity przychodów dla pracujących wcześniejszych emerytów i niektórych rencistów - informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Ich przekroczenie powoduje zmniejszenie lub nawet zawieszenie wypłacanego świadczenia

Nowe limity zarobkowe dla części emerytów i rencistów

Nowe limity zarobkowe dla części emerytów i rencistów

Źródło:
PAP

Wkrótce rusza pierwsza w Polsce Strefa Czystego Transportu (SCT). W związku z tym na ulicach Warszawy pojawią się samochody ze specjalnymi oznaczeniami. Warto jednak podkreślić, że zielone naklejki, umieszczane na przedniej szybie pojazdów, będą obowiązkowe tylko w niektórych przypadkach. Kogo obejmą nowe regulacje? 

Nowe oznaczenia na samochodach. Kogo będą dotyczyć?

Nowe oznaczenia na samochodach. Kogo będą dotyczyć?

Źródło:
tvn24.pl

Otrzymaliśmy informacje, że ceny sprzętu Xiaomi mogą być ustalane w wyniku niedozwolonego porozumienia - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W związku z tym zostało wszczęte w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. Przeszukano siedzibę Xiaomi Polska i dwóch dystrybutorów produktów tej marki.

Przeszukanie w siedzibie znanego producenta. "Obszerny materiał dowodowy"

Przeszukanie w siedzibie znanego producenta. "Obszerny materiał dowodowy"

Źródło:
PAP

Trwają prace nad przygotowaniem nowego modelu ugód dla osób spłacających mieszkaniowe kredyty frankowe - przekazał na konferencji prasowej prezes Związku Banków Polskich Tadeusz Białek. Jak podkreślił, nowa propozycja będzie bardziej atrakcyjna w porównaniu do poprzedniej koncepcji opracowanej przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Będzie nowy model ugody dla frankowiczów

Będzie nowy model ugody dla frankowiczów

Źródło:
PAP

Najbliższy czwartek, 30 maja, to dzień wolny od pracy. To oznacza, że system rozliczeniowy Elixir, obsługujący przelewy międzybankowe w złotych, ma przerwę w standardowym funkcjonowaniu - przypomina Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR).

Przerwa w realizacji przelewów

Przerwa w realizacji przelewów

Źródło:
tvn24.pl

Czasem moglibyśmy uniknąć przykrych zdarzeń, jeżeli zrezygnowalibyśmy z danej wyprawy - mówił w programie "Dzień na świecie" na antenie TVN24 BiS dyrektor departamentu konsularnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Jakub Wawrzyniak. Zwracał uwagę, że przed wyjazdem zagranicznym trzeba dobrze się przygotować. Zdradził również, z jakimi nietypowymi prośbami o pomoc zgłaszają się Polacy do konsulatów.

Wakacje bez stresu. "Często zapominamy o najważniejszym"

Wakacje bez stresu. "Często zapominamy o najważniejszym"

Źródło:
TVN24 BiS

Na bardzo konkurencyjnym rynku sprzedaży internetowej już w pierwszym roku działalności znika 5 procent podmiotów. Po dziesięciu latach nadal działa zaledwie 37 procent - można przeczytać we wtorkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".

Większość firm w tej branży nie przetrwa

Większość firm w tej branży nie przetrwa

Źródło:
PAP

Rada nadzorcza Polskiej Grupy Lotniczej postanowiła odwołać Michała Fijoła ze stanowiska prezesa spółki, powierzając jednocześnie jego obowiązki wiceprezesowi Bartoszowi Piechocie - przekazała PGL. Zarząd opuścił także członek zarządu do spraw finansowo-ekonomicznych Paweł Urbaniak.

Prezes Polskiej Grupy Lotniczej odwołany

Prezes Polskiej Grupy Lotniczej odwołany

Źródło:
PAP

- Jeżeli marszałek Szymon Hołownia i jego ugrupowanie nie poprą projektu w sprawie Kredytu zero procent, to szansa, że zostanie on wdrożony, radykalnie spada - stwierdził w poniedziałek w radiowym wywiadzie minister finansów Andrzej Domański.  

Sztandarowy program pod znakiem zapytania. "Szanse radykalnie spadają"

Sztandarowy program pod znakiem zapytania. "Szanse radykalnie spadają"

Źródło:
tvn24.pl

Za dwa tygodnie z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) zniknie ponad siedem milionów aut - wynika z szacunków Ministerstwa Cyfryzacji. Chodzi o tak zwane martwe dusze, czyli samochody, które od dłuższego czasu nie mają ważnych badań technicznych ani ubezpieczenia OC.

Tego dnia z ewidencji znikną miliony aut

Tego dnia z ewidencji znikną miliony aut

Źródło:
tvn24.pl

Podejmujemy wszelkie działania, zmierzające do uratowania spółki PKP Cargo - poinformował w poniedziałek dziennikarzy wiceminister infrastruktury Piotr Malepszak. Dodał, że w ostatnich latach nie spotkał się na polskiej kolei z taką skalą patologii, jaka miała miejsce w spółce.

Duże kłopoty giganta. "To są działania konieczne, żeby spółka nie poszła na dno"

Duże kłopoty giganta. "To są działania konieczne, żeby spółka nie poszła na dno"

Źródło:
PAP

W poniedziałek poznaliśmy zwycięzców 13. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu, nazywanej "biznesowymi Oscarami". Laureatami zostali Radosław Kulesza, współzałożyciel i prezes szkoły Giganci Programowania, Władysław Grochowski, założyciel i prezes Arche, oraz Sylwia Gregorczyk-Abram, Paulina Kieszkowska-Knapik i Michał Wawrykiewicz z Fundacji Wolne Sądy. Nagroda Specjalna została przyznana śp. Mariuszowi Walterowi, jednemu z twórców TVN.

"Biznesowe Oscary" rozdane

"Biznesowe Oscary" rozdane

Źródło:
tvn24.pl

Sojusz zakupowy Auchan i Intermarche w Polsce. Dwie wielkie sieci handlowe chcą utworzyć wspólną strukturę, która będzie negocjować dostawy produktów spożywczych i niespożywczych przez najbliższe 10 lat. Spółki wystąpiły w tej sprawie o zgodę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - poinformowano w poniedziałek we wspólnym komunikacie.

Sojusz wielkich sieci handlowych w Polsce

Sojusz wielkich sieci handlowych w Polsce

Źródło:
PAP

W kwietniu 2024 roku 43 zakłady zadeklarowały zwolnienie 2,3 tysiąca pracowników - poinformował Główny Urząd Statystyczny (GUS). Dodał, że w kwietniu 2023 roku 38 zakładów deklarowało zwolnienie 1,5 tysiąca pracowników.

Pracę może stracić ponad dwa tysiące osób. Deklaracje firm

Pracę może stracić ponad dwa tysiące osób. Deklaracje firm

Źródło:
PAP