Tech

Co Polacy chcieli wiedzieć? Najpopularniejsze hasła z wyszukiwarki

Tech

Rozwój internetu hamuje. Alarmujący raport
TVN24 BiSRozwój internetu hamuje. Alarmujący raport

Mistrzostwa świata w piłce nożnej były najczęściej poszukiwanym w Google hasłem w Polsce i na świecie - wynika z dorocznego raportu udostępnionego przez koncern.

Na drugim miejscu pod względem popularności zapytań do wyszukiwarki uplasowała się postać zmarłego w 2018 r. szwedzkiego muzyka Avicii. Pierwszą trójkę zamyka temat wyborów samorządowych, których pierwsza tura odbyła się w październiku.

Polacy poszukiwali również informacji o zmarłej liderce zespołu Maanam Korze Jackowskiej, a także o amerykańskiej aktorce Meghan Markle, która w maju poślubiła księcia Harry'ego.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również Eurowizja, egzamin gimnazjalny i mistrzostwa świata w siatkówce, a także Black Friday.

Ile palców ma koń?

Internauci w Polsce bardzo często poszukiwali też informacji na temat filmu Wojciecha Smarzowskiego "Kler", który znalazł się na 8. miejscu ogólnego zestawienia zapytań w kraju.

Polacy szukali w wyszukiwarce Google również odpowiedzi na pytania: "co to jest RODO?" i "co to jest niepodległość?" - wynika z raportu. To dwa najpopularniejsze hasła wpisywane w wyszukiwarkę w kategorii zapytań o znaczenie nazwy.

Internauci chcieli też wiedzieć: "ile palców ma koń", "ile zabrał WOŚP", ale także "ile do wakacji". To były najpopularniejsze pytania rozpoczynające się od "ile...".

Autor: //dap / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: NurPhoto/Getty Images, Bartek Mrozowski/ Kino Świat, tvn24

Pozostałe wiadomości