Handel w internecie napędza płatności bezgotówkowe

Tech


Rozwój e-handlu napędza klientów firmom oferującym płatności online. To kusi potencjalnych inwestorów – informuje "Rzeczpospolita".

Handel internetowy w Polsce zwiększa co roku swoje obroty o kilkanaście procent. Jego wartość sięga już ok. 6 proc. polskiego PKB. Wraz z nim na znaczeniu zyskują bezgotówkowe formy płatności, takie jak szybkie przelewy czy płatności za pomocą aplikacji mobilnych.

Szybki rozwój

Ostatnie tygodnie przynoszą zapowiedzi zmian właścicielskich na tym rynku. Allegro szuka nabywcy na spółkę PayU, lidera polskiego rynku płatności w sektorze e-commerce. Fundusz MCI EuroVentures zapowiedział przejęcie kolejnego dużego gracza spółki eCard. Największymi konkurentami PayU i eCard są obecnie krakowski Dotpay, poznańskie Przelewy24 czy notowany na NewConnect mPay. Cała trójka jest atrakcyjnym celem przejęcia, bo z analizy przyzwyczajeń zakupowych Polaków wynika, że rynek płatności ma szanse na dalszy szybki rozwój.

W transakcjach e-commerce nadal dominują płatności gotówką za pobraniem, które stanowią ok. 60 proc. wartości wszystkich transakcji.

Autor: msz/ / Źródło: PAP