Pietryszyn został szefem naftowego giganta

Rynki

LotosRobert Pietryszyn prezesem Lotos S.A.

Robert Pietryszyn został prezesem Lotos. Jako szef rady nadzorczej spółki paliwowej, 18 kwietnia br. powołany został na funkcję p.o. prezesa., po tym jak ze stanowiska prezesa odwołano Pawła Olechnowicza.

Nowy prezes Lotosu ma 37 lat i wykształcenie z zakresu prawa i zarządzania. Jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Wrocławskim, a także Master Business of Administration (MBA) oraz Menedżerskie Studia Podyplomowe Zarządzania firmą na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Od 2005 roku jest bezpartyjny. Do tego czas był członkiem PiS. W swojej menedżerskiej przeszłości był związany z KGHM S.A. oraz PKO BP. Był członkiem rad nadzorczych spółek giełdowych, takich jak: RUCH S.A. oraz Polcolorit S.A. Był także wiceprezesem PZU oraz szefem spółki Wrocław 2012, która zarządzała Stadionem Miejskim w czasie UEFA Euro 2012.

Zmiana warty

Minister skarbu Dawid Jackiewicz komentując w kwietniu sprawę odwołania Olechnowicza ze stanowiska szefa Grupy Lotos, podkreślił: "Rada nadzorcza musiała gruntownie to przemyśleć i bierze za tę zmianę odpowiedzialność. Znając pana Pietryszyna, dynamikę jego działań, odwagę w podejmowaniu decyzji, ale też doświadczenie menadżerskie, nie mam obaw, by ta decyzja mogła w jakikolwiek sposób zaszkodzić spółce. Jestem o to spokojny". - Jesteśmy bardzo zatroskani sytuacją w Lotosie, szukamy pomysłu jak wydobyć go z trudnej sytuacji finansowej, od wielu lat nie pobieramy dywidendy z tego powodu. Jestem przekonany, że niedługo usłyszycie państwo od nowych władz spółki plan stabilizacji finansowej tego podmiotu. Niewątpliwie - i powtarzam to z całą mocą - ta spółka potrzebuje wzmocnienia - mówił dziennikarzom szef MSP.

Kaczyński: Orlen i Lotos powinny uczestniczyć w polityce gospodarczejtvn24

Autor: ag / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lotos