Multikino kupiło Silver Screen

Najnowsze

Aktualizacja:
MultikinoWejście do warszawskiego Multikina w Złotych Tarasach

Multikino rośnie w siłę. Sieć kin należących do ITI (właściciel m.in. TVN i TVN24) po połączeniu z Silver Screen zwiększy liczbę posiadanych ekranów do 174, liczbę miejsc do blisko 40 tysięcy, a także wejdzie na ukraiński rynek multipleksów.

- Strategia Grupy ITI opiera się na dążeniu do osiągnięcia pozycji rynkowego lidera. Dzisiejsza transakcja jest kolejnych krokiem w kierunku jej realizacji i z pewnością przyczyni się do dalszego rozwoju Grupy ITI - komentuje Wojciech Kostrzewa, prezes zarządu Grupy ITI.

Od Rybnika do Gdyni Sieć będzie obecna w 13 największych polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Elblągu, Bydgoszczy, Szczecinie, Włocławku, Zabrzu, Rybniku, Łodzi i Gdyni. Planowane jest otwarcie kina we Lwowie. - Cieszymy się z osiągniętego porozumienia i połączenia potencjału Silver Screen i Multikina - mówi Sean Bobbit, Dyrektor Zarządzający Silver Screen. - Stając się częścią wiodącego w Polsce koncernu medialnego jakim jest Grupa ITI mamy zamiar wspólnie pracować nad dostarczaniem klientom polskich kin najwyższej jakości usług oraz różnorodności oferty - dodaje.

Silver Screen jest jednym z największych sieci kin w Polsce. W multipleksach firmy wprowadzono pierwsze w Polsce ekskluzywne sale kinowe "Platinium". Fuzja spółek Multikino i Silver Screen zostanie poddana ocenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

Źródło: tvn24.pl, CNN

Źródło zdjęcia głównego: Multikino