Najnowsze

Najnowsze

Dziś w "Programie" przyjrzymy się bliżej telefonii satelitarnej, wykorzystywanej w niej technologii i potencjalnym zastosowaniom. Zastanowimy się również, czy opłaca się kupno taniej drukarki laserowej, oraz zdradzimy, jak ściągnąć film z popularnego portalu YouTube.

Frank szwajcarski osiąga historyczny rekord. Jednak większe obawy niż kredytobiorcy powinny mieć banki. O tym, jakie konsekwencje rodzi wysoki kurs szwajcarskiej waluty i jakie będą dalsze losy polskiego złotego, mówi w programie "Pieniądze od rana" Tomasz Piwoński z JTI/Gallaher Polska.

Przed producentami opakowań stawia się coraz większe oczekiwania. Jak im sprostują? W dzisiejszym wydaniu magazynu "Logistyk" zobaczymy również, jak elektroniczny katalog może usprawnić działanie firmy

Dziś przyjrzymy się pracy hurtowni leków - czyli jak skompletować zamówienie, gdy w magazynie mamy kilka tysięcy opakowań. Sprawdzimy również, czym jest eco-driving.

Spadek produktu krajowego brutto na Ukrainie wyniósł w styczniu bieżącego roku blisko 20 procent w porównaniu ze styczniem 2008 roku - oświadczył szef grupy doradców prezesa Narodowego Banku Ukrainy Wałerij Łytwycki. Tylko od grudnia PKB spadł ponad 16 proc.

Podpowiadamy jak rozliczyć się  z fiskusem, kiedy sprzedaliśmy nieruchomość. Staramy się wraz z gośćmi - Markiem Gadaczem doradcą podatkowym PricewaterhouseCoopers i Michałem Grzybowskim z Ernst & Young - wyjaśnić zawiłe przepisy.

O 5 procent wzrosły wynagrodzenia w styczniu w ujęciu rocznym - tak szacują analitycy. Styczeń był niestety kolejnym miesiącem wyraźnego spadku dynamiki płac - co gorsze będziemy zarabiać jeszcze mniej. Jak długo jeszcze spadek będzie się pogłębiał? I jakim branżom to nie grozi? Rozmawialiśmy z Kazimierzem Sedlakiem z kancelarii Sedlak&Sedlak.

Przenosimy się do Barcelony - tam trwa kolejny kongres GSM - jednak z największych imprez telekomunikacyjnych na świecie. Głównym tematem są komórki czwartek generacji. Połączymy się z Witoldem Tomaszewskim, redaktorem naczelnym Telepolis. Pytamy o kryzys i jego wpływ na producentów telefonii.

Problemy logistyczne to też udział partii politycznych. Dziś przyjrzymy się, jak sztaby wyborcze przygotowują się do wielkich projektów. Zobaczymy również, jak buduje się nowoczesny tramwaj.

Dziś w magazynie "Logistyk" sprawdzimy, jak organizowane jest zaopatrzenie supermarketów. Sprawdzimy również, dla kogo i dlaczego tak ważne są przenośne toalety.

Branża logistyczna staje się coraz bardziej popularna. W dzisiejszym wydaniu magazynu "Logistyk" sprawdzimy jak uzyskać europejski certyfikat logistyczny, oraz co można dzięki niemu zyskać.

Zysk operacyjny niemieckiego koncernu motoryzacyjnego Daimler zmniejszył się w ubiegłym roku ponad trzykrotnie, z 8,7 mld euro do 2,7 mld - poinformował zarząd Daimlera.

Rosja i Chiny podpisały we wtorek największą jak do tej pory umowę kredytową na dostawy ropy naftowej do Chin - podała agencja Reutera z Moskwy. W ramach kontraktu, dwie rosyjskie firmy naftowe otrzymają od Chin kredyt w wysokości 25 miliardów dolarów w zamian za umowę o długofalowych dostawach ropy.

Rekordowe spadki na złotym - frank szwajcarski pobił kolejny rekord. Dlaczego waluty regionu Europy wschodniej notują tak drastyczne spadki? Spytaliśmy specjalistów. Gośćmi TVN CNBC Biznes byli Ernest Pytlarczyk, ekonomista BRE banku, oraz Bartosz Pawłowski - strateg TD Securities.

Przed publikacją danych GUS, analitycy przewidują pięcio-procentowy wzrost wynagrodzeń w styczniu. O wynagrodzeniach i zatrudnieniu w czasach kryzysu rozmawialiśmy w TVN CNBC Biznes z minister pracy i polityki społecznej Jolantą Fedak.

Kryzys dosięga już praktycznie wszystkich. Łamią się rynki finansowe, nie radzą sobie firmy. Na domiar złego - dziś wielki spadek złotego. Frank szwajcarski osiągnął już poziom 3,32 zł. Co z firmami które mają kredyty?

Forsowany przez wicepremiera Waldemara Pawlaka projekt ustawy unieważniającej opcje walutowe ma małe szanse na wejście w życie. Komitet Rady Ministrów nie zarekomendował projektu ustawy Radzie Ministrów - podało Centrum Informacyjne Rządu.

Nasi południowi sąsiedzi, którzy od 1 stycznia płacą w euro, nie narzekają na ceny towarów i usług. Rosną one mniej, niż oczekiwano. Poza tym unijna waluta chroni Słowację przed huraganem, który szaleje na rynkach innych krajów regionu - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Światowy kryzys gospodarczy boleśnie uderzył w Gazprom - z powodu gwałtownego spadku zużycia gazu rosyjski koncern już drugi miesiąc z rzędu zmniejsza wydobycie surowca o ponad 13 proc.