W środę, 1 marca 2023 roku rusza 20. jubileuszowa edycja Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu. W tym roku 34 firmy przygotowały blisko 100 ofert staży w 14 miastach dla studentów i absolwentów różnych kierunków i specjalizacji. Wynagrodzenie wynosi od 3600 złotych do nawet 7000 złotych za miesiąc. Rekrutacja będzie prowadzona do 15 maja.
Od 1 marca bieżącego studentki i studenci oraz absolwenci do 30. roku życia, mogą ubiegać się o staże w Programie Kariera. To organizowany przez Polską Radę Biznesu ogólnokrajowy program płatnych staży w różnych firmach i branżach - największa tego typu inicjatywa w Polsce.
W 20. jubileuszowej edycji 34 najlepsze krajowe i międzynarodowe spółki oferują prawie 100 staży w 14 miastach, m.in. w Bydgoszczy, Grudziądzu, Łodzi, Poznaniu, Warszawie, Janowie Podlaskim czy Wrocławiu. W niektórych firmach przewidziana jest także praca zdalna lub hybrydowa.
Osoby chcące rozpocząć karierę zawodową, mogą aplikować na płatne praktyki w następujących obszarach: prawo, finanse, HR, logistyka, PR, media i reklama, marketing i sprzedaż, badania i rozwój, farmacja, IT i programowanie, analiza danych, produkcja, inżynieria, inwestycje infrastrukturalne, e-commerce, zakupy (procurement), obsługa klienta, zarządzanie jakością oraz zarządzanie projektami.
Staże z zasady odbywają się w czasie wakacji studenckich, jednak pracodawcy podchodzą elastycznie do ustalania terminów, biorąc pod uwagę preferencje uczestników. Niektóre z praktyk mają rozpocząć się już w maju. Pracodawcom zależy na wyborze najlepszych kandydatów, dlatego ocena zgłoszeń i procesy rekrutacyjne będą trwały od pierwszego dnia naboru.
Wynagrodzenie za staż w Programie Kariera
Wszystkie staże oferowane w Programie Kariera są płatne. Każdy uczestnik otrzyma wynagrodzenie w wysokości od 3600 zł do nawet 7000 zł za miesiąc stażu.
– 20 lat Programu Kariera zobowiązuje. Nieustannie zależy nam, aby młodzi ludzie przy wyborze ścieżki kariery, mogli znaleźć jak najlepsze miejsca dla swojego rozwoju i jednocześnie kierować się pasją, a nie barierą kosztową. Z doświadczenia wiemy, że studenci i absolwenci z mniejszych ośrodków akademickich nie różnią się od kandydatów z największych uniwersytetów, a bywa, że przewyższają ich zaangażowaniem i motywacją – tłumaczy Marian Owerko, twórca i szef Programu Kariera, wiceprezes Polskiej Rady Biznesu.
Według dotychczasowych statystyk, co czwarty uczestnik Programu Kariera otrzymuje ofertę pracy od firmy, w której odbył wakacyjny staż.
Program Kariera
Program Kariera jest organizowany przez Polską Radę Biznesu od 20 lat. Od tego czasu wypracował unikalną formułę, a jego absolwenci cieszą się renomą młodych specjalistów wartych zatrudnienia na odpowiedzialnych stanowiskach.
Program Kariera wyróżnia spośród innych staży to, że oferuje uczestnikom więcej niż tylko możliwość poznania zawodu czy danej firmy. Coraz więcej firm, zachęcanych przez organizatorów, zapewnia młodym ludziom mentoring, czyli możliwość bezpośredniej pracy z doświadczonymi osobami zarządzającymi przedsiębiorstwem lub działem.
– Traktujemy stażystów bardzo poważnie. Czasy kserowania czy parzenia kawy odeszły w niepamięć. Z roku na rok zgłasza się do nas coraz więcej kandydatów, przede wszystkim ze względu na wysoki poziom merytoryczny staży. Dbamy o najwyższą jakość praktyk i rozwój naszych przyszłych pracowników. To przecież najcenniejszy skarb w naszych organizacjach i szansa na jeszcze polepszenie DNA naszego biznesu – mówi Marian Owerko.
Źródło: TVN24 Biznes
Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock