TVN24 | Białystok

Uznali, że zamknięty las to idealne miejsce na "biznes" i zaczęli produkcję alkoholu

TVN24 | Białystok

Autor:
gp
Źródło:
Podlaska policja/TVN24
Obowiązuje zakaz wstępu do lasu, więc założyli leśną bimbrownię
Obowiązuje zakaz wstępu do lasu, więc założyli leśną bimbrownięPodlaska policja
wideo 2/3
Podlaska policjaW leśnej bimbrowni mogli produkować setki litrów alkoholu

Wykorzystali to, że obowiązuje zakaz wstępu do lasu i założyli leśną bimbrownię. Produkować mieli tam setki litrów alkoholu. Tanio, bo w paleniskach spalali drewno z drzew, które nielegalnie wycinali w okolicy. Dobrze zapowiadający się interes przerwali policjanci.

Policjanci z komendy powiatowej w Sokółce (Podlasie) w kompleksie leśnym na terenie nadleśnictwa Supraśl (w rejonie miejscowości Wierzchlesie) znaleźli bimbrownię. Zatrzymali dwóch mężczyzn w trakcie rozpoczętej produkcji nielegalnego alkoholu. Zabezpieczyli na miejscu aparaturę i około 600 litrów zacieru.

Zatrzymani mężczyźni dopuścili się również kradzieży, wycinając drzewa w pobliżu leśnej bimbrowni, które następnie używali jako opał przy produkcji alkoholu. 30-latek i jego o sześć lat starszy kompan usłyszeli już zarzuty.

Grożą im surowe kary

Ich dalszy los zależy teraz od sądu.

Zacier był już gotowyPodlaska policja

Ustawa o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych przewiduje sankcje karne. Za wytwarzanie alkoholu bez wymaganego wpisu do rejestrów grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Za kradzież drewna kodeks karny przewiduje z kolei do nawet pięciu lat więzienia.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Autor:gp

Źródło: Podlaska policja/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Podlaska policja

Pozostałe wiadomości