TVN24 | Białystok

Sześciu "kurierów" przewoziło 23 migrantów

TVN24 | Białystok

Autor:
aa/
tam
Źródło:
PAP, TVN24
W Piątnicy policjanci zatrzymali dwie osoby w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy (materiał z 22.11.2021)
W Piątnicy policjanci zatrzymali dwie osoby w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy (materiał z 22.11.2021)mylomza.pl
wideo 2/11
mylomza.plW Piątnicy policjanci zatrzymali dwie osoby w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy (materiał z 22.11.2021)

Podlascy policjanci zatrzymali sześć osób podejrzanych o pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy. Wśród "kurierów" są obywatele Uzbekistanu, Turcji, Kazachstanu, Polski i Sri Lanki. W sumie przewozili 23 osoby.

W Skustelach, Piątnicy, Narwi, Starych Gutach i Bielsku Podlaskim – w tych pięciu lokalizacjach podlascy policjanci zatrzymali kolejnych sześć osób, które przewoziły migrantów. Osoby zatrzymane z pomocnictwem w nielegalnym przekroczeniu granicy to tak zwani kurierzy. Wśród nich jest dwóch obywateli Uzbekistanu oraz obywatele Turcji, Kazachstanu, Polski i Sri Lanki. 

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Zatrzymania

Jak podaje policja w Skustelach koło Sejn w renault megane obywatel Kazachstanu przewoził czterech obywateli Iraku nielegalnie przebywających w Polsce.

Zatrzymanie w pobliżu Sejn. Za kierownicą renault siedział 30-letni obywatel KazachstanuPodlaska policja

W Piątnicy koło Łomży policjanci zatrzymali dwie skody, obie były kierowane przez obywateli Uzbekistanu. W obu samochodach było ośmiu Irakijczyków. W Narwi hyundai, którym kierował obywatel Turcji przewoził trzech migrantów z Turcji. Czterech migrantów wiózł w bmw obywatel Sri Lanki. Policjanci zatrzymali to auto w Starych Gutach. Czterech Irakijczyków znajdowało się natomiast w fordzie mondeo, którym w Bielsku Podlaskim kierował Polak.

Podlaska policja podsumowała, że dotychczas w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy, zatrzymano łącznie 310 osób. Policjanci i strażnicy graniczni zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców o przekazywanie informacji związanych z próbami przewozu nielegalnych imigrantów lub podejrzanymi osobami.

Autor:aa/ tam

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Podlaska policja

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości