TVN24 | Wrocław

Takin złoty urodził się we wrocławskim zoo. Nie odstępuje matki na krok, "niemal depcze jej po racicach"

TVN24 | Wrocław

Autor:
tam
Źródło:
Zoo Wrocław, tvn24.pl
Zoo Wrocław. Na świat przyszedł takin złoty
Zoo Wrocław. Na świat przyszedł takin złotyFacebook/@ZOO Wrocław
wideo 2/10
Facebook/@ZOO WrocławZoo Wrocław. Na świat przyszedł takin złoty

Na świat przyszła 8 kwietnia i od tej pory nie odstępuje swojej mamy na krok. "Niemal depcze jej po racicach" - opisuje Zoo Wrocław zachowanie małej samicy takina złotego. Wrocławski ogród zoologiczny jest jednym z 13 światowych ogrodów, który prowadzi hodowlę tych zwierząt. To już kolejny mały takin, który urodził się w stolicy Dolnego Śląska.

"Lepiej usiądźcie, bo ta samiczka takina złotego kładzie na łopatki!" - napisało w mediach społecznościowych wrocławskie zoo. Do wpisu dołączyło trzy fotografie malucha, który przyszedł na świat 8 kwietnia. Rodzice samiczki to Zhaoze i Xiang. "Mała jest zdrowa i przebywa pod troskliwym okiem mamy niemal 'depcząc jej po po racicach'" - opisuje Zoo Wrocław na Facebooku.

Takiny jak krzyżówka kozy, antylopy i niedźwiedzia

Wrocławski ogród zoologiczny to jeden z 13 światowych ogrodów, gdzie prowadzona jest hodowla tych zwierząt. "W naturze takiny złote występują tylko w jednej, chińskiej prowincji - Shaanxi. Zamieszkują góry i ich okolice poruszając się na wysokości do 4 500 m n.p.m." - przypominają pracownicy zoo. Krewniakami takinów są owce i kozy, ale te są dużo od nich mniejsze. Długość ciała dorosłego takina przekracza dwa metry, a waga dochodzi nawet do 350 kilogramów. "Do tego mają nietypową budowę ciała - przypominają krzyżówkę kozy, antylopy i niedźwiedzia" - opisuje zoo.

Czytaj też: Pierwsze takie narodziny w historii wrocławskiego zoo

Takiny złote należą do gatunków "wrażliwych" na wyginięcie. I podobnie jak pandy wielkie uważane są za dobro narodowe Chin.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tam

Źródło: Zoo Wrocław, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZOO Wrocław

Pozostałe wiadomości