TVN24 | Wrocław

W wypadku zginął 49-latek. Troje rannych, jedna osoba zatrzymana

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/gp
Źródło:
TVN24 Wrocław
W wypadku zginął 49-letni kierowca
W wypadku zginął 49-letni kierowcaOSP Malczyce
wideo 2/10
OSP MalczyceW wypadku zginął 49-letni kierowca

Policja ustala przyczyny tragicznego wypadku na drodze między Wilczkowem a Kwietnem (Dolnośląskie). Zderzyły się tam dwa samochody. Zginął 49-letni kierowca, a jego 15-letnia pasażerka w ciężkim stanie śmigłowcem przetransportowana została do szpitala. W związku ze zdarzeniem zatrzymano mężczyznę z drugiego pojazdu.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 19.30, na drodze wojewódzkiej nr 345. Zderzyły się dwa auta: volkswagen i alfa romeo. Na miejsce zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej, dwie karetki, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i kilka radiowozów. Oba samochody po zderzeniu wypadły z drogi.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Nie żyje kierowca alfy romeo

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali jedną przytomną osobę w volkswagenie, drugą przytomną przed pojazdem. Dwie osoby podróżujące alfa romeo znajdowały się poza pojazdem. 15-letnia dziewczyna była przytomna, ale mężczyzna nie dawał oznak życia. Podjęto reanimację, ale nie udało się go uratować – mówi Dariusz Domaradzki, oficer prasowy straży pożarnej w Środzie Śląskiej.

Służby ratunkowe na miejscu zdarzeniaOSP Malczyce

15-latka została przetransportowana do szpitala śmigłowcem LPR. Policja oszczędnie wypowiada się o pozostałych uczestnikach zdarzenia.

- Trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyn, okoliczności, jak i sprawcy zdarzenia. W związku z wypadkiem zatrzymaliśmy jedną osobę: mężczyznę z drugiego pojazdu. Pobrano od niego krew do badań pod kątem badania, czy ta osoba znajdowała się pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających – przekazuje Marta Stefanowska, rzeczniczka średzkiej policji.

Autor:ib/gp

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: OSP Malczyce

Pozostałe wiadomości