TVN24 | Wrocław

Skradzione we Francji i w Niemczech, znalezione w Polsce. Policjanci odzyskali 20 aut

TVN24 | Wrocław

Autor:
tam
Źródło:
tvn24.pl
Skradzione we Francji i w Niemczech, znalezione w Polsce. Policjanci odzyskali 20 aut
Skradzione we Francji i w Niemczech, znalezione w Polsce. Policjanci odzyskali 20 aut policja dolnośląska
wideo 2/5
policja dolnośląskaSkradzione we Francji i w Niemczech, znalezione w Polsce. Policjanci odzyskali 20 aut

Auta były najpierw kradzione na terenie Francji i Niemiec, a później trafiały do Polski. Policja informuje o odzyskaniu 20 pojazdów. Ich wartość oszacowano na niemal milion złotych. - Zatrzymano osoby odpowiedzialne za przestępczy proceder - przekazuje policja.

- W celu rozpracowania szajki zajmującej się kradzieżą aut za granicą, dolnośląscy mundurowi nawiązali współpracę z policjantami z kilku krajów. Dzięki informacjom uzyskanym z wielu źródeł, które zostały następnie poddane analizie, możliwe było namierzenie skradzionych pojazdów - informuje Przemysław Ratajczyk z biura prasowego dolnośląskiej policji.

ZOBACZ REPORTAŻ W TVN24 GO: Tajemnice przestępczego biznesu. Jak się kradnie auta

Samochody - jak podaje policja - były najpierw kradzione z terenu Francji i Niemiec, później znajdowano je na terenie niemal całej Polski. Łącznie udało się odzyskać 20 aut, wśród nich były jaguary i bmw. Wartość pojazdów oszacowano na niemal milion złotych. - W trakcie działań zatrzymano osoby odpowiedzialne za przestępczy proceder. Zabezpieczono także kilka jednostek broni - przekazuje Ratajczyk.

Sprawa powiązana jest ze śledztwem prowadzonym od 2016 roku, w którym - jak informuje policja - skazano już sto osób. Śledczy nie informują ile osób teraz zatrzymano.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: dolnośląska policja

Pozostałe wiadomości