"Szatan szuka ofiar swego kuszenia". Biskup świdnicki ostrzega i zapowiada modlitwę przed koncertem Vadera

Wrocław

Wikipedia (CC BY-SA 3.0) | Jonas RogowskiKoncert zespołu Vader odbędzie się pod koniec lutego w Świdnicy

- Pomimo zwycięstwa Chrystusa szatan nadal szuka ofiar swego kuszenia - pisze biskup świdnicki i przestrzega przed koncertem zespołu "Vader", który odbędzie się wkrótce w Świdnicy (woj. dolnośląskie). W związku z koncertem zespołu metalowego duchowny organizuje czuwanie modlitewne.

- W naszym mieście podczas tegorocznego Wielkiego Postu, pomimo apeli i próśb odbędzie się koncert satanistycznego zespołu "Vader". Wobec tego wydarzenia, którego bluźniercze przesłanie jest wymierzone w wierzących w Chrystusa a także niesie zagrożenie w wymiarze duchowym, nie możemy pozostać bierni - pisze w swoim liście biskup świdnicki Ignacy Dec.

Kolejny wyraz niezadowolenia biskupa

I prosi, by mieszkańcy miasta nie bagatelizowali "tej formy wkraczania zła" i modlili się i pościli w intencji uczestników koncertu. - W trosce o duchowe bezpieczeństwo miasta i jego mieszkańców zachęcam i zapraszam do wspólnej modlitwy - pisze dalej biskup.

Koncert odbędzie się pod koniec lutego. Na ten dzień biskup zaplanował czuwanie modlitewne.

To nie pierwsza reakcja biskupa na organizację koncertu w dolnośląskim mieście. Na początku lutego pisał o smutku z powodu przyzwolenia na występy muzyków, "którzy w treści wykonywanych przez siebie utworów profanują osoby i wartości najdroższe chrześcijanom".

Podobne problemy miał m.in. zespół Behemoth, którego koncert w ubiegłym roku został odwołany w Poznaniu po protestach środowisk katolickich. W Gdańsku z kolei podczas koncertu organizowane było czuwanie modlitewne.

Autor: tam / Źródło: diecezja.swidnica.pl

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia (CC BY-SA 3.0) | Jonas Rogowski