Wycięli 268 drzew z prywatnej posesji. Część drewna zostawili dla siebie, część sprzedali

Autor:
ib
Źródło:
Policja Bolesławiec
268 drzew wyciętych z prywatnej posesji
268 drzew wyciętych z prywatnej posesjiPolicja Bolesławiec
wideo 2/4
Policja Bolesławiec268 drzew wyciętych z prywatnej posesji

Policjanci z Nowogrodźca (Dolnośląskie) zatrzymali trzech podejrzanych o kradzież drewna. Według ustaleń funkcjonariuszy mężczyźni wycięli 268 drzew z prywatnej posesji, pocięli je na kawałki, część sprzedali, a część zostawili u siebie na podwórkach.

Początkowo dyżurny otrzymał zgłoszenie o wycince około 100 drzew, ale kiedy dokładnie podliczono straty, okazało się, że w ciągu dwóch tygodni wyciętych zostało aż 268 drzew. Straty wyceniono na blisko 40 tysięcy złotych.

Policjanci wszczęli dochodzenie, przesłuchali świadków, po czym odwiedzili trzech mężczyzn w wieku od 32 do 41 lat mieszkających w pobliżu miejsca, gdzie doszło do wycinki.

Drewno pocięto na kawałkiPolicja Bolesławiec

Dużo drewna na posesjach

- Mieszkańcy gminy Nowogrodziec na przełomie września i października kilka razy przyjeżdżali na miejsce wycinki busem należącym do jednego z nich i przy pomocy przywiezionych pił dokonywali wycinki drzew. Następnie cięli łup na mniejsze kawałki i przewozili na swoje podwórka. Część drewna podejrzani zostawili dla siebie, a część sprzedali - mówi Anna Kublik-Rościszewska, rzeczniczka policji w Bolesławcu.

Paka busa pełna była trocin i kawałków drewnaPolicja Bolesławiec

Na posesjach oraz w budynkach gospodarczych użytkowanych przez mężczyzn funkcjonariusze zabezpieczyli spore ilości drewna pochodzącego z przestępstwa.

Wszyscy trzej zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im do pięciu lat więzienia.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ib

Źródło: Policja Bolesławiec

Źródło zdjęcia głównego: Policja Bolesławiec

Pozostałe wiadomości