Wrocław

Wrocław

Mieli załatwiać więźniom prace poza zakładem karnym, szybsze zwolnienia z odbywania kary i dostarczać paczki poza więzienną ewidencją. Funkcjonariusze zakładu karnego z Wrocławia usłyszeli zarzuty korupcyjne. Jeden z nich miał przyjąć łącznie 40 tys. złotych łapówek.

Takiego tramwaju na wrocławskich ulicach dziś się nie spotka i do niedawna było pewne, że nigdy już nie wyjedzie na tory. W stolicy Dolnego Śląska kończy się generalny remont pojazdu, który był popularny na przełomie lat 40. i 50. XX wieku. Już wkrótce ma on wozić turystów po mieście.

Spokój, skupienie, naciągnięcie łuku i strzał. Ponad 350 zawodników z 44 krajów rywalizuje we Wrocławiu w Pucharze Świata w łucznictwie. Wśród nich jest też 16-osobowa kadra Polski. Czy Polacy zainteresują się tym sportem?

O tydzień dłużej niż planowano potrwa remont tunelu pod placem Dominikańskim we Wrocławiu. Choć z początkiem roku szkolnego jedno z największych skrzyżowań nie będzie w pełni przejezdne, urzędnicy zapewniają, że prace nie utrudnią jazdy kierowcom.

- Musimy wysoko podejść do przeciwnika i nie dać im grać w piłkę - przestrzega Waldemar Sobota przed czwartkowym meczem Śląska z Sevillą w IV rundzie eliminacji Ligi Europy. - Gdybyśmy nie wierzyli w siebie nie byłoby sensu jechać do Hiszpanii. Poza tym piłka jest nieprzewidywalna - dodaje Tadeusz Socha.

Miały informować o korkach, remontach i stanie nawierzchni, ale od maja nie działają. Elektroniczne tablice informacyjne na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia nie funkcjonują, bo skradziono elementy systemu sterowania. - Na dniach ogłosimy przetarg na wykonanie podzespołów - obiecuje GDDKiA.

Najprawdopodobniej w sobotę odbędzie się pogrzeb jednego z motocyklistów, który zginął podczas podróży dookoła świata. Trumna z ciałem wciąż jednak nie wyleciała z Ekwadoru.

Jeden z dwóch tuneli na świecie, który umożliwi spacerowanie między pływającymi rekinami, pierwszy w Polsce dach z folii teflonowej i dwieście osób dziennie na placu budowy. We wrocławskim zoo trwają prace przy afrykarium.

Wrocławscy policjanci na gorącym uczynku złapali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do przedszkola. Sprawcom, którzy zamierzali ukraść pieniądze oraz bilety komunikacji miejskiej o wartości prawie 300 złotych, grozi do 10 lat więzienia - podała policja.

Po godzinnej dyskusji senat Dolnośœląskiej Szkoły Wyższej podjął uchwałę, że w paźŸdzierniku nie wręczy prof. Zygmuntowi Baumanowi doktoratu honoris causa, tytułu nadanego filozofowi w czerwcu. - Uroczystość odraczamy ze względu na dobro uczelni - mówi rektor, przypominając czerwcowe ataki członków NOPu podczas wykładu profesora.

Podejrzany o podpalenie czterech samochodów i kubłów na śmieci został złapany na gorącym uczynku, gdy chciał podpalić kolejne auto. Wrocławscy policjanci zatrzymali 23-latka, który w nocy z poniedziałku na wtorek grasował z... zapalniczką i promilami we krwi. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Mężczyzna miał zadzwonić do 75-letniej kobiety, podając się za jej syna i przekonywać, że spowodował wypadek, więc pilnie potrzebuje sporej gotówki. Staruszka przekazała 25 tys. zł. Policja bada sprawę; postawiła już zarzuty jednej osobie i nie wyklucza dalszych zatrzymań.

14 książek zostało zakwalifikowanych do kolejnego etapu ósmej edycji Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Wśród półfinałowych pozycji jest osiem książek polskich autorów. Finałowa siódemka zostanie zaprezentowana pod koniec sierpnia.

- To wspaniali młodzi ludzie. Nikt nie chciał takiej tragedii. Opiekujemy się ocalałym Krzysztofem. Choć fizycznie czuje się dobrze, to psychicznie jest bardzo ciężko. Staramy się teraz sprowadzić ciało Maksa do kraju - mówi dla tvn24.pl Tomasz Morawski, konsul honorowy RP w Ekwadorze, gdzie trzy dni temu doszło do tragicznego wypadku.