Wrocław

Wrocław

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetargi na trzy kolejne odcinki drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku. Budowa fragmentu trasy o długości ponad 47 km powinna się zakończyć w 2016 r.

Na razie wprawdzie testowo, ale jeździ - od czasu do czasu można dostrzec jak dwa wagoniki powstającej kolejki gondolowej pojawiają się nad Odrą. Prawdopodobnie już w październiku pierwsi studenci na uczelnię pojadą gondolkami.

Nowoczesne sale operacyjne i najnowszej generacji sprzęt medyczny. Ponad 58 mln zł będzie kosztował nowy budynek, który stanie na terenie wrocławskiego szpitala wojskowego przy ul. Weigla. – Dofinansowanie na budowę otrzymaliśmy z MON, teraz liczymy na Unię Europejską – mówią pracownicy.

Nurkują w lodowatej wodzie, sami pieką chleb i uprawiają pomidory. Na dłuższe spacery muszą chodzić z bronią. Są 80 km od najbliższego miasta, a na co dzień mieszkają w Hornsundzie na Spitsbergenie. Uczestnicy 36. wyprawy polarnej Polskiej Akademii Nauk pokazują na czym polega ich praca pod biegunem.

Dojenie krowy na czas, picie mleka prosto od krowy i rodeo. Tak mieszkańcy Kamiennej Góry obchodzili trzecią edycję Święta Mleka. Najmłodsi mogli zobaczyć zwierzęta w zagrodzie, a dorośli skosztować najlepszych regionalnych produktów mlecznych.

Podtopione piwnice budynków, a na skrzyżowaniu w centrum miasta ogromne rozlewisko - to skutki porannej awarii magistrali wodnej w Kamiennej Górze. Podobne problemy powtarzają się co jakiś czas - skarżą się mieszkańcy.

Według wałbrzyskiej prokuratury burmistrz Głuszycy nie popełniła przestępstwa, a jedynie przekroczyła swoje uprawnienia - donosi Radio Wrocław. W grudniu ubiegłego roku kobieta wzięła milion złotych pożyczki z parabanku, bez wymaganej zgody radnych. W ten sposób chciała ratować dziurawy budżet miasta.

Nawet kilkanaście godzin mógł czekać na pomoc mężczyzna, który prawdopodobnie przekoziołkował przez kierownicę swojego quada i przejechał po sobie. - Jeździł sam rano, rodzina dopiero po południu zaczęła go szukać - mówią strażacy, którzy unieruchomionego kierowcę znaleźli pod lasem przy miejscowości Szarocin (woj. dolnośląskie).