Wrocław

Wrocław

Mechanizm kradzieży był prosty. Członkowie grupy najpierw gromadzili sprzęt elektroniczny, który zamierzali ukraść. Następnie na paletach umieszczali go w pojazdach kurierów. Zakładali plomby i wywozili poza teren firmy. Następnie szybko sprzedawali. Byli pracownicy centrum wysyłkowego Amazon w Bielanach Wrocławskich zostali skazani na kary od 2 lat i 8 miesięcy do 4 lat więzienia.

W lesie nieopodal miejscowości Kup na Opolszczyźnie, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali dwóch podejrzanych o wytwarzanie dużych ilości amfetaminy. Według śledczych, mężczyźni celowo wybrali do produkcji odludny teren, gdzie pojawiali się tylko nocą.

Niebieska koperta wskazująca miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych została wymalowana przy jednej z ulic w Opolu. Problem w tym, że niemal na jej środku tkwi betonowa, stara latarnia. Mieszkańcy zachodzą w głowę jak, to się mogło stać. A Miejski Zarząd Dróg zapewnia, że przeszkoda wkrótce zniknie.

32-letni kierowca nie miał prawa jazdy, a jego czerwone tico nie miało ważnych badań technicznych. Mężczyzna wsiadł jednak za kółko. A gdy na swojej drodze - w miejscowości Szczodre (województwo dolnośląskie) spotkał policjantów, nie miał zamiaru zatrzymać się do kontroli. Ucieczkę zakończył na drzewie.

Wiadomości są tylko dobre - tak o sytuacji 30 Polaków ewakuowanych z Chin i hospitalizowanych w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu mówi w poniedziałek dyrektor placówki. Od wszystkich pacjentów pobrano próbki, by stwierdzić lub wykluczyć zakażenie koronawirusem. Wyniki badań mają być znane najpóźniej w środę. Jednak już teraz lekarze podkreślają: - U pacjentów nie stwierdzono objawów infekcji.

Ile wydano na wino, a ile na zakup drewna, jakim obciążeniem dla kościelnej kasy były pensje dla strażników i duchownych, a także to komu parafia pożyczała pieniądze - tego wszystkiego można dowiedzieć się z XVIII-wiecznego manuskryptu, który trafił do Kościoła Pokoju w Świdnicy. Został on odnaleziony na jednym z międzynarodowych portali aukcyjnych.