Brazylia. Ziemia osunęła się w Manaus, co najmniej 8 osób nie żyje. Wśród gruzów szukają zaginionych

Autor:
rzw
Źródło:
Reuters, globo.com, Prefeitura de Manaus/Facebook, tvnmeteo.pl

Co najmniej osiem osób zginęło, gdy w wyniku niedzielnych ulew osunęła się ziemia w brazylijskim mieście Manaus w północnej części kraju - poinformowały w poniedziałek miejscowe władze.

Na nagraniu i zdjęciach widać, jak mieszkańcy i ratownicy razem przeczesują gruzy, szukając ocalałych. Jak dotąd udało się uratować trzy osoby, co najmniej osiem zginęło, w tym czworo dzieci - poinformowały władze stanu Amazonas.

Akcja ratunkowa po osunięciu się ziemi w Manaus (Brazylia)Prefeitura de Manaus/Facebook

Dziewięć domów uległo zniszczeniu

Do katastrofy doszło w dzielnicy Jorge Teixeira we wschodniej części miasta. W obszarze osuwiska znalazło się 11 domów, z czego dziewięć uległo zniszczeniu - przekazały brazylijskie media. Miejscowe władze utworzyły Centrum Zarządzania Kryzysowego. Burmistrz David Almeida ogłosił stan katastrofy. Okoliczne szpitale postawiono w stan gotowości.

Gubernator: to trudno dostępne miejsce

- W akcji uczestniczy 44 strażaków i przedstawicieli Obrony Cywilnej, oprócz tego są funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej, psychologowie i pracownicy socjalni. To trudno dostępne miejsce, bardzo skomplikowane jest dotarcie ze sprzętem - mówił cytowany przez portal telewizji Globo gubernator stanu Wilson Lima, który odwiedził zniszczony teren.

Akcja ratunkowa po osunięciu się ziemi w Manaus (Brazylia)Prefeitura de Manaus/Facebook
Google Maps
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:rzw

Źródło: Reuters, globo.com, Prefeitura de Manaus/Facebook, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Prefeitura de Manaus/Facebook