Wyż "rozwinie się na dobre" i "zaciągnie powietrze z Afryki"

Autor:
ps//rzw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki biometeo w piątek
Warunki biometeo w piątektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Środa zaczęła się mglisto. W niektórych rejonach kraju występują opady deszczu, których należy spodziewać się również w ciągu dnia, choć będzie też sporo przejaśnień. A co potem? Za sprawą wyżu w drugiej połowie tygodnia czeka nas więcej słońca i stały wzrost temperatury.

W środę pogoda będzie przeważnie dopisywać, jednak - głównie we wschodnich regionach - możliwe są słabe opady deszczu. Dzieje się tak dlatego, że Polska wschodnia pozostaje jeszcze na skraju niżu znad Finlandii i Ukrainy. Jednak od południa rozbudowuje się pogodny klin wyżowy związany z układem wysokiego ciśnienia znad południowej części Europy i Alp, niosąc rozpogodzenia - informuje synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek.

Ponad 20 stopni w weekend

W dalszej części tygodnia wyż nad środkową i wschodnią Europą ma się rozwinąć na dobre. W godzinach porannych należy spodziewać się wówczas mgieł, a w ciągu dnia będą pojawiać się rozpogodzenia. Ten układ baryczny zatrzyma pochód pochmurnych atlantyckich jesiennych niżów i zaciągać ma znad południowej części kontynentu ciepłe masy powietrza - zapowiada nasza synoptyk.

W strumieniu ciepła płynącego znad północnej Afryki temperatura pod koniec tygodnia, w weekend, ma przekroczyć w Polsce 20 stopni Celsjusza.

Sytuacja baryczna w EuropieDeutscher Wetterdienst

Poranne mgły

W środę o poranku zachmurzenie jest duże z rozpogodzeniami na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Deszcz pada słabo lokalnie w rejonie Zatoki Gdańskiej oraz na Warmii. Wiatr wieje ze słabą i umiarkowaną siłą z kierunku zachodniego i południowego. 

Na terenie kilku województw występują mgły, a widzialność jest ograniczona. Poranne mgły to zresztą niejedyne utrudnienie dla kierowców w środę. W ciągu dnia podróżni na wschodzie i częściowo na północy Polski mogą spodziewać się śliskich nawierzchni dróg za sprawą opadów deszczu.

Warunki drogowe w środę
Warunki drogowe w środętvnmeteo.pl
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ps//rzw

Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości