Słoneczna aura wróci już wkrótce. Pogoda na 5 dni

Autor:
as/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w kolejnych dniach
Prognozowana temperatura w kolejnych dniachVentusky
wideo 2/2
Pogoda na pięć dni

W najbliższe dni miejscami nadal będą towarzyszyły nam chmury i opady deszczu, a nawet burze. Wszystko wskazuje jednak na to, że pogoda zacznie powoli się uspokajać, za co odpowiedzialny będzie wyż Vera znad Atlantyku. Temperatura wciąż będzie utrzymywać się blisko 20 stopni.

W okresie prognozy Polska dostanie się pod wpływ rozległego, stabilnego wyżu Vera znad Atlantyku - przekazał synoptyk tvnmeteo.pl Damian Zdonek. Początkowo, zwłaszcza nad południowe i wschodnie regiony, napływać będzie ciepła masa powietrza z południa Europy. Już od godzin popołudniowych, po północnych peryferiach wyżu, zacznie napływać do Polski nieco chłodniejsze powietrze znad północnego Atlantyku.

W nocy z czwartku na piątek przez Polskę przemieści się strefa słabo wyrażonego, chłodnego frontu atmosferycznego, który zaznaczy się głównie "porozrywaną strefą" zachmurzenia chmur piętra średniego i wysokiego. Chłodne powietrze napływające za frontem spowoduje jednak kilkustopniowe spadki temperatury w całym kraju, w efekcie czego w sobotę termometry nie wskażą więcej niż 20 stopni Celsjusza. Weekend będzie zatem bardzo słoneczny, ale umiarkowanie ciepły z chłodnymi nocami i porankami - miejscami na północy kraju możliwe są spadki temperatury poniżej 5-6 st. C.

Prognozowana temperatura w kolejnych dniach
Prognozowana temperatura w kolejnych dniachVentusky

Pogoda na czwartek i piątek

W czwartek towarzyszyć nam będzie umiarkowane i duże zachmurzenie. We wschodniej części kraju wystąpią przelotne opady deszczu. W godzinach popołudniowych lokalnie możliwe są słabe burze z przelotnymi opadami deszczu rzędu 10-20 litrów wody na metr kwadratowy. Termometry wskażą od 19 stopni C na Nizinie Szczecińskiej do 24 st. C na Podlasiu i Mazurach. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego zachodu, jedynie na Pomorzu okresami silniejszy.

Piątek w prawie całym kraju zapowiada się pogodnie i słonecznie, jedynie na Podkarpaciu możliwe są słabe opady przelotne do 3 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 21 st. C na Podkarpaciu. Z północnego zachodu powieje umiarkowany wiatr, na Pomorzu w porywach dość silny.

Prognozowane opady w kolejnych dniach
Prognozowane opady w kolejnych dniachVentusky

Pogoda na weekend

Sobota przyniesie nam słoneczną aurę. Termometry pokażą od 17/18 st. C na wschodzie do 19 st. C na zachodzie i w centrum Polski. Wiatr okaże się północno-wschodni, słaby i umiarkowany, tylko w zachodnich regionach zmienny.

W niedzielę w prawie wszystkich regionach będzie słonecznie, tylko na Pomorzu Zachodnim aura okaże się pogodna bez opadów. Na termometrach zobaczymy od 20/21 st. C na północy Polski do 22/23 st. C na południu. Początkowo wschodni wiatr, skręcający na południowo-zachodni, będzie słaby i umiarkowany, na Pomorzu okresami silniejszy.

Prognozowane porywy wiatru w kolejnych dniach
Prognozowane porywy wiatru w kolejnych dniachVentusky

Pogoda na poniedziałek

Na poniedziałek prognozowana jest pogodna aura, tylko na północy i północnym wschodzie kraju mogą wystąpić słabe opady przelotne. Temperatura w ciągu dnia wyniesie od 18/19 st. C na północy Polski do 22/23 st. C na południu i w centrum. Powieje umiarkowany wiatr z północnego zachodu.

Autor:as/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/ventusky.com

Pozostałe wiadomości